niedziela, lipca 15, 2018

dodano: niedziela, lipca 15, 2018

Oceniam komiks po wyglądzie! Tak, nie czytałem jeszcze najnowszego komiksu Daniela Chmielewskiego na motywach powieści Olgi Tokarczuk, ale nie powstrzymuje mnie to (jakby kiedykolwiek mnie to powstrzymywało) by stwierdzić, że będzie to najlepiej opracowany graficznie komiks tego roku. Uwielbiam jak publikacja jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, a ta taka właśnie jest. Świetnie dobrana typografia, ładny skład, kolory, papier, nawet taka pierdoła jak stopka jest schludnie przygotowana. Ciekawostką są piktogramy, które pojawiają się w pewnym momencie na stronie i zmuszają czytelnika do zmiany sposobu trzymania komiksu z poziomego na pionowy. Nie mogę się już doczekać by sprawdzić ten "bajer" w praktyce. Rysunki Daniela Chmielewskiego również zasługują na oklaski. Naprawdę świetna robota. Owszem, kartkując dało się wyłapać momenty "zmęczenia", ale generalnie jestem pod wielkim wrażeniem i pierwsze o czym pomyślałem widząc plansze komiksu to "wow, nie widziałem, że Daniel tak potrafi". Potrafi.
Sprawdźcie, raczej nie pożałujecie i jest szansa, że nawet przeczytacie ten komiks przede mną.
Serio, to najlepiej wydany polski komiks tego roku. Ja wiem, że ludzie w Internetach piszą o Panu Żarówce, ale ośmielę się stwierdzić, że Żarówka odpada w przedbiegach.

---

Opis wydawcy:
Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję!

Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej, uwięzionej w podziemiach miasta Uruk, Inanny. W ciągu kilku dni świat, który znała Nina, okaże się misternie utkaną siecią kłamstw i zależności, a od jej działań zależeć będzie życie nie tylko Inanny, ale i wszystkich mieszkańców Uruk.

Daniel Chmielewski, autor m.in. Zapętlenia i Podglądu (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.


Scenariusz, rysunki, skład: Daniel Chmielewski
Okładka: Alicja Kobza | Poważne Studio
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe w ramach serii Nowy Komiks Polski
-

Sprawdź gdzie kupić najtaniej


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined