niedziela, listopada 13, 2016

dodano: niedziela, listopada 13, 2016

Wiem, że zabrzmię staro, ale "za moich czasów takich albumów nie było". Atlas zwierząt miał mieć przede wszystkim charakter edukacyjny, forma i część wizualna miała, delikatnie mówiąc, drugorzędne znaczenie. Cieszy więc fakt, że obecnie mamy tak szeroki wybór publikacji nie tylko ciekawych treściowo, ale też przyjemnych dla oka. Właśnie takie książki mają znaleźć się w oferowanej przez wydawnictwo Egmont linii wydawniczej - Art Egmont. Jak czytamy na ulotce - książki wydawane w ramach Art Egmont skierowane są zarówno do młodych, jak i starszych czytelników. Z jednej strony są to piękne książki obrazkowe, a z drugiej aktywizujące publikacje dla młodych i starszych. Jedną z takich publikacji jest prezentowana poniżej Galeria dzikich zwierząt. Północ oraz prezentowana w osobnym wpisie, siostrzana Galeria dzikich zwierząt. Południe.

Galeria dzikich zwierząt. Północ - to wyjątkowy atlas wybranych zwierząt zamieszkujących północną półkulę Ziemi. To niesamowita galeria 80 gatunków uchwyconych w postaci dużych, plakatowych ilustracji. Co ciekawe, za sportretowanie zwierząt odpowiedzialny jest Dieter Braun, ilustrator operujący dość charakterystycznym stylem. Nie znajdziecie tutaj portretów zwierząt wykonanych w fotorealistycznym, malarskim stylu, jak to często ma miejsce w innych, ilustrowanych atlasach zwierząt. Dieter tworzy swoje ilustracje w większości w oparciu o geometryczne, ostre kształty, ale z tak szczegółową dbałością o detal, że całość daje imponujący efekt. Uwierzcie mi, będziecie walczyć ze sobą, żeby nie wyciąć kartek z tej książki, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Na szczęście nie będziecie musieli posuwać się do tak drastycznych kroków. Obwoluta książki to też ogromny plakat z jedną, wybraną z książki ilustracją. W Galerii dzikich zwierząt. Północ znajdziecie plakat pandy rudej.

Zdaję sobie sprawę, że strona wizualna tej publikacji przyćmi jej wartość informacyjną, ale żeby nie być gołosłownym, po moim przydługim wstępie, warto nadmienić, że książka jest pełna ciekawostek na temat prezentowanych w niej zwierząt. Dowiecie się z nich np. ile może ważyć niedźwiedź kodiacki, albo jakim zwierzęciem jest lodówka, czy to, że milusie pandy to w zasadzie drapieżniki.

Kupicie sobie albo dziecku - nie pożałujecie. :)
-
Zobacz oba albumy z serii Galeria dzikich zwierząt tutaj.

Ilustracje: Dieter Braun
Wydawnictwo: Egmont
-
Sprawdź gdzie kupisz tanio.  
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir
Kup sobie taniej

1 komentarz:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined