niedziela, listopada 20, 2016

dodano: niedziela, listopada 20, 2016

Nie chcę wywierać presji, ale mamy nadzieję, że nasz Szymon pokocha dinozaury tak jak my je kochamy. Szczególnie, że już teraz czeka na niego masa dino-zabawek i niespodzianek. Jedną z takich dinozaurowych atrakcji jest prezent od warszawskiej księgarni Jak Wam się podoba w postaci śliczniej, ilustrowanej książki dla dzieci Dinoblock.

Dinoblock jak sama nazwa wskazuje to istna kartonowa cegła pełna kolorowych ilustracji dinozaurów. Opowiada o dwójce przyjaciół (a może rodzeństwie), którzy wybierają się do muzeum by poznać i dowiedzieć się czegoś więcej o tych prehistorycznych gadach. Razem z naszymi młodymi odkrywcami poznajemy ponad 20 różnych rodzajów dinozaurów, które w niebanalny sposób uchwycone są na wyciętych, kartonowych stronach. Co ciekawe, wycięcia na kartach książki nie są przypadkowe i podążają wzdłuż charakterystycznych sylwetek poszczególnych dinozaurów. Żeby tego było mało, przerzucając kartkę z jednej strony na drugą młodzi czytelnicy będą mogli zobaczyć do czego sylwetka, lub charakterystyczna cecha danego dinozaura jest podobna w naszym, współczesnym świecie. Tak Diplodocus jest długi jak wieloryb, a Brachiosaurus może wyciągnąć swoją szyję wysoko niczym drabina strażacka.

Książka jest wydana w języku angielskim, ale słownictwo w niej zawarte jest na tyle proste i z pomocą rodzica może posłużyć jako fajna okazja by, poznając dinozaury, pouczyć się z dzieckiem angielskiego.

Dinoblock to kolejna książka w serii po Alphablock and Countablock, czyli książkach o alfabecie i cyfrach tych samych autorów. Niedługo będziemy mieli okazje przekonać jak wypadają dwie poprzednie książki z serii, ponieważ Dinoblock tak nam się spodobał, że chcemy skompletować młodemu te cegły. :)

Za stronę graficzną albumu odpowiada małżeństwo z Wielkiej Brytanii działające pod nazwą Peskimo. Razem tworzą różnego rodzaju ilustracje, plakaty oraz książki dla dzieci. Co ciekawe (szczególnie dla nas), również mają własną pracownię sitodruku gdzie drukują ręcznie swoje projekty. Już ich lubimy.

Jeszcze raz dziękujmy księgarni Jak Wam się podoba w imieniu Szyma, za fajowy prezent, a Was zachęcamy do odwiedzenia tej pełnej fajnych i ładnych publikacji księgarni.

Autor: Christopher Franceschelli
Ilustracje: Peskimo
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

3 komentarze:

  1. A jest jeszcze Cityblock, ktorego jeszcze nie mamy. A Alphablock juz zaczytany jest strasznie i bardzo przydaje sie w nauce 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja fanką dinozaurów nie jestem, ale jak kiedyś mój Jaśko będzie, to chętnie zakupię mu taką książeczkę, bo wygląda obłędnie!

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined