wtorek, września 13, 2016

dodano: wtorek, września 13, 2016

Chyba z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że uwielbiam dinozaury od dziecka. Od pierwszych odcinków Denwera - ostatniego dinozaura, Dinosaucers Cadillacs and Dinosaurs oglądanych przez satelitę, po Park Jurajski, który widziałem w wieku 11 lat w kinie. Nie ważne w jakiej formie - książki, filmy, plakaty, figurki, biorę wszystko! Nadal! Jedynie wyczucie estetyki mi się zmieniło z wiekiem i stałem się bardziej wybredny, ale gdy trafia się okazja by kupić ślicznie zilustrowane leporello z dinozaurami, jedyną słuszną reakcją jest rzucić w sprzedawcę zwiniętymi banknotami euro.
Behold! The dinosaurs! to kolejne leporello od Nobrow na naszej półce i pierwsze w całości poświęcone dinozaurom (!!!). Część z Was może kojarzyć, że te wymarłe, przerośnięte gady pojawiły się już w jednej z rozkładanych publikacji tego wydawcy, a mianowicie Rise and Fall: A picture of life. Jednak, o ile Rise and Fall traktuje o ewolucji życia na Ziemi, tak Behold! The dinosaurs! całą swoją uwagę poświęca wyłącznie dinozaurom. Nie mam pojęcia czy wszystkim, do tej pory odkrytym gatunkom, pewnie nie, ale czy bylibyście w stanie nazwać z pamięci 50 dinozaurów? Albo 100? Albo powiedzieć, który z dinozaurów był największy, a który najdłuższy, które pojawiły się najwcześniej, a której najpóźniej? Tak? Nie? Z pomocą przychodzi pan Dustin Harbin, który wziął sobie do serduszka by odpowiedzieć na te i jeszcze kilka innych pytań w postaci dwu-metrowej, bogato ilustrowanej, rozkładanej i dwustronnej publikacji, którą za chwilę Wam zaprezentuję.

Leporello spokojnie można czytać jak książkę, kartka za kartką lub walnąć się na podłodze, rozłożyć publikację na pełną długość i zanurzyć się w świat dinozaurów od późnego dewonu do późnej kredy.

Jedynym, drobnym mankamentem publikacji jest używany system metryczny - stopy. Więc fajnie jest znać przelicznik na centymetry, jeżeli chce się dokładnie wiedzieć ile mierzyły dane dinozaury.

Autor: Dustin Harbin
Wydawnictwo: Nobrow
-
Do kupienia tutaj


Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir
Kup sobie taniej

2 komentarze:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined