czwartek, lipca 14, 2016

dodano: czwartek, lipca 14, 2016

Całkiem niedawno daliśmy się pozytywnie zaskoczyć wznowieniem baśni Janiny Porazińskiej Szewczyk Dratewka, ale przygotowanym z zupełnie nową oprawą graficzną. Jest to kluczowe, ponieważ poprzednie wydanie z roku 2011 było, jakby to powiedzieć delikatnie? Nie trafiało w nasz gust, chyba delikatniej się nie da opisać odczuć jakie mieliśmy widząc choćby samą okładkę.

Autorką ilustracji najnowszego wydania książki jest Ewa Poklewska-Koziełło, którą możecie kojarzyć z ilustracji do takich książek jak Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena lub Teoria pana Alberta. Jednak mi do gustu najbardziej przypadły plansze właśnie z Szewczyka Dratewki, które, i pewnie był to zamierzony zabieg, przywołują na myśl wspomnienia starych, ilustrowanych książek z dzieciństwa, ale jednocześnie widać w nich to współczesne wykończenie. Wpisuje się w to obecny trend ilustrowana książek z retro zacięciem. W tym jednak przypadku styl ten jest naprawdę uzasadniony. Myślę, że wizualnie książka przypadnie do gustu starszym czytelnikom, takim jak ja i tym młodszym.

Samej baśni chyba nie muszę Wam przypominać, prawda? Jeżeli rzeczywiście nie pamiętacie to będzie to kolejny powodów by kupić tę książkę. Gdyby jeszcze było Wam mało powodów dla których warto kupić tę książkę, to powiem ile ona kosztuje - 11,90 zł. Tak, taka cena widnieje na okładce, czyli jeżeli dobrze poszukacie to kupicie ją jeszcze taniej.

Więc mamy starą baśń o Dratewce, którą pewnie pamiętacie z dzieciństwa, wznowioną w ładnej oprawie graficznie i za przyzwoitą cenę. Czego chcieć więcej?

Tekst: Janina Porazińska
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
-
Kup tanio tutaj

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

Kup sobie taniej

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined