czwartek, czerwca 23, 2016

dodano: czwartek, czerwca 23, 2016

Mieliśmy już okazję poobserwować jak zmienia się pewne miasto i jego mieszkańcy na przestrzeni jednego roku. Tym razem wydawnictwo Nasza Księgarnia wraz z Emilią Dziubak zapraszają czytelników by zajęli wygodnie miejsce w zmyślonej ambonie, po to by razem podglądać mieszkańców pewnego lasu i ich zwyczaje.

Rok w lesie to dwanaście szczegółowo zilustrowanych rozkładówek, każda z kolejnym miesiącem roku. Podobnie jak to było w przypadku książki Rok w mieście, tutaj również nasze zmyślone lornetki ustawione są na sztywno, kadrując nam ciągle ten sam fragment lasu. Dzięki temu łatwiej możemy zaobserwować zachodzące w lesie zmiany z miesiąca na miesiąc, ale także w różnych sytuacjach pogodowych oraz porach dnia. Rok w lesie to przewodnik po zwyczajach leśnych mieszkańców. Co je niedźwiedź, kto śpi w dzień, a kto śpi w nocy, kto jest największych łobuzem w lesie i gdzie mieszkają dziki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukajcie na szczegółowych ilustracjach książki. No właśnie, jak bardzo szczegółowe są plansze Roku w lesie? Bardzo! Pisałem już o tym przy poprzedniej książce z tej serii, ale napiszę jeszcze raz - uwielbiałem jako dziecko i dalej uwielbiam publikacje, których ilustracje można lustrować raz po razie, a i tak przy kolejny oglądaniu znajdziemy jakąś ukrytą historię, której wcześniej nie widzieliśmy. Emila Dziubak odwaliła kawał świetnej roboty. Jej plansze z pewnością będą pobudzały wyobraźnię i spostrzegawczość nie jednego młodego czytelnika.

Jako rozszerzenia książki, na pierwszej stronie znajdziecie mini atlas zwierząt ze skrótowym opisem jego najciekawszej cechy. Z kolei na ostatniej stronie publikacji będziecie mogli pomóc małym, leśnym stworzonkom pokonać przeprawę przez zawiły labirynt.

Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
-
Kup tanio tutaj
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

Kup sobie taniej

4 komentarze:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined