niedziela, czerwca 14, 2015

dodano: niedziela, czerwca 14, 2015

Gdyby spojrzeć w statystyki naszej strony wyszłoby, że najpopularniejszą autorką na naszym blogu jest Katarzyna Bogucka. Nie minął nawet miesiąc od ostatniego wpisu z przewodnikiem ilustrowanym przez Kasię, a my znów polecamy książkę jej autorstwa. Część z Was może krzyknie - oo, znowu ta Bogucka! No znowu, ale tym razem jest to naprawdę graficzna petarda! Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale to najbardziej szczegółowa, najbardziej dopracowana graficznie publikacja Katarzyny Boguckiej jaką do tej pory przygotowała. Właśnie to dopracowanie i dbałość o detal sprawia, że książka Rok w mieście będzie publikacją, którą najpierw pokochacie, a następnie Wy lub Wasze pociechy będziecie do niej wracać jeszcze wiele razy. Jako dziecko uwielbiałem książki z ilustracjami, które teraz określam mianem "wszędobylskich". Wiecie, takich, na których dzieje się masa różnych historii i interakcji, na których poukrywane są śmiesze zdarzenia, dziwne przedmioty, ludzie lub zwierzęta. Nigdy nie wiesz co możesz znaleźć wśród takich ilustracji dopóki nie zaczniesz się im przyglądać. Z kolei gdy już zanurzysz się po uszy w świat uchwycony na tych rysunkach wyobraźnia pcha Cię dalej, budując nowe historie poza planszą. Taka właśnie jest książka Rok w mieście.

Ta w pełni autorska publikacja Katarzyny Boguckiej zaprasza czytelnika na rok do pewnego małego miasteczka. To dwanaście dwustronicowych ilustracji z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każda ilustracja obrazuje ten sam fragment miasta i jej mieszkańców w różnych sytuacjach, uwzględniając przy tym zamieniające się pory roku czy zjawiska pogodowe. Możemy więc zobaczyć jak wygląda dwanaście miesięcy u naszej ulubionej rodziny, albo co przez rok zmienia się w lokalnym centrum handlowym. Uwierzcie mi, w tym mieście nie ma miesiąca, żeby nie działo się coś ekscytującego. Mają nawet dinozaury (!!!) w zoo. Powaga!

Książka wzbogacona jest o dwie dodatkowe rozkładówki, pierwsza przedstawia wybranych mieszkańców miasta, natomiast druga zachęca do interaktywnej zabawy.

Całość wydana jest na grubym, sztywnym, żeby nie powiedzieć pancernym papierze i z taką samą okładką. Książka powinna posłużyć latami.
Jeżeli szukacie pięknie zilustrowanej książki pobudzającej wyobraźnie, rozwijającej spostrzegawczość to już właśnie ją znaleźliście. Nie musicie dziękować, od tego jesteśmy. ;)

Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaTekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

Kup sobie taniej

10 komentarzy:

 1. To bedzie pierwsza książka, która kupie przy kolejnej wizycie w Polsce, jak nic!

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, ta książka jest stworzona do wpatrywania się w nią tak, że czas płynie sobie gdzieś obok, a my nadal w tym mieście. Zawsze kochałam takie ilustracje, a tutaj nie dość, że wszystko się skupia wokół nich, to liczba detali jest w sam raz: tyle, żeby objęło je oko i nie za mało, żeby się szybko nie znudzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Dobrze powiedziane. Sami byśmy tego lepiej nie ujęli.

   Usuń
 3. Przyjemnie napisana recenzja. I książka wygląda zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Książkę polecamy. Nie powinnaś się zawieść. :)

   Usuń
 4. macie ulubioną rozkładówkę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wahamy się między Listopadem (miso na wolności) a sierpniem (harcujące wilki). Ale raczej ten sierpień bo ma prześliczną kolorystykę. W Wy którą lubicie? :)

   Usuń
 5. Cudowna książka! Nie sądziłam, że w dobie książek do kolorowania, mamy na rynku takie cudeńka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakupiłam i wsiąkłam! 40 min minęło mi jak z bicza trzasł, a dziecko targało za nogę mówiąc, żebym oddała jej książkę. Jaką jej? Ona jest moja!

  OdpowiedzUsuń
 7. kurczę, sama nie wiem... niby fajn, oglądania na cały dzień, ale po godzinie oczy strasznie bolą. trochę od tych industrialnych kolorów,

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined