wtorek, czerwca 09, 2015

dodano: wtorek, czerwca 09, 2015

Książka francuskiego duetu autorów M.Leblonda, F.Bertranda to publikacja, którą spokojnie można podpiąć pod kategorię gadżetu, fajnej zabawki, książki która dosłownie bawi, ale też i uczy.
Piżamorama to niezwykła podróż chłopca odzianego w piżamę i czerwony kocyk (umożliwiający latanie o ile dobrze pamiętam z dzieciństwa) w głąb Nowego Jorku. Zatłoczone, ogromne miasto, które nigdy nie śpi, ożywa nie tylko w naszej wyobraźni ale również na kartach książki. W Piżamoramie wykorzystano starą technikę animacji ombro cinema, opartą na iluzji optycznej, sprawiającej złudzenie ruchu animowanego. Dołączona do książki sztywna folia z nadrukowanymi paskami sprawia, że ilustracje na każdej stronie książki ożywają. Więc zapomnijcie o multimedialnych książkach na tablety, ponieważ dzięki Piżamoramie czytanie książki już dawno nie było tak ekscytujące i zabawne. Gdy już skończycie zabawę z "animacjami", przyjrzyjcie się ilustracjom w książce. Autorzy zastosowali w nich techniki mieszane, miksując papierowe wycinanki z ilustracją tworzoną komputerowo, co dało w połączeniu z techniką ombro cinema bardzo fajny efekt wizualny.
Nie sądzę by zabawa z tą publikacją szybko się Wam znudziła, ale nadmienię, że już teraz zapowiedziana jest druga książka z serii Piżamorama, pod tytułem Moje roboty.


Autorzy: Leblond Michael, Bertrand Frederique
Wydawnictwo: WytwórniaTekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

Kup sobie taniej

5 komentarzy:

  1. Ale fajne! Przypomina mi taka ksiazeczke 'Gallop' w której chyba też byla użyta podobna technika.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, to ta sama technika. :) Czy "Gallop" był wydany w Polsce?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Był i ponoć ma być wznowiony :)

      Usuń
    2. Faktycznie, był! Dzięki. Nie wiem jakim cudem przegapiliśmy tę książkę. :/

      Usuń
    3. O, nie miałam o tym pojecia!

      Usuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined