piątek, czerwca 12, 2015

dodano: piątek, czerwca 12, 2015

Kiedy pisze ten tekst jest początek czerwca. Sezon wakacyjny ruszył pełną parą. Część z Was albo dopiero planuje swoje wakacje, albo się na nie szykuje, albo właśnie leży plackiem w pełnym słońcu, nad egzotycznym morzem. Nie będzie już drugiego bardziej idealnego momentu by polecić Wam książkę pod wszystko mówiącym tytułem - Dzień na plaży.

Historia przedstawiona w książce to przygoda, która może spotkać każdego, kto wybiera się na plażę, szczególnie nad polskim morzem. Dzień jak co dzień na plaży. Ciepły piasek pod stopami, szum morza i "śpiew" mew w oddali. Ten sielski "plażowy rytuał" któremu oddaje się główny bohater zostaje nagle przerwany przez dryfujące ku niemu śmieci. Można sobie wyobrazić taką sytuacje w rzeczywistości, prawda? Pytanie tylko czy z tak zabawnym finałem jaki zaserwował nam Bernardo Carvalho, ale to już tylko zależy od Waszej kreatywności. Śmieszna sprawa, ponieważ nam przydarzyła się kilka lat temu bardzo podobna sytuacja. Przemierzając plażę z jednego końca na drugi natrafiliśmy na coś co określiliśmy mianem "ołtarzem morza", coś co zdecydowanie mogło być efektem pracy bohatera naszej książki (zdjęcie na samym dole).

Bernardo Carvalho postanowił opowiedzieć historię o nietypowym dniu na plaży wyłącznie przy pomocy dwustronicowych ilustracji. Stosując jedynie proste jednokolorowe kształty o stałej kolorystyce budował dynamikę opowieści. Mimo, że prosty w formie, jest to bardzo efektowny wizualnie picturebook, który polecam Wam wszystkim, bez względu na to gdzie lubicie spędzać wakacje.

Autor: Bernardo Carvalho
Wydawnictwo: Tako


A oto wspomniany "ołtarz morza", na który natrafiliśmy między Ustką a Rowami.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

Kup sobie taniej

2 komentarze:

  1. A znacie "Praia Mar"?
    http://www.planetatangerina.com/pt/livros/praia-mar

    Też Carvalho. Też plażowanie. Bardzo ją lubię.

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined