wtorek, kwietnia 28, 2015

dodano: wtorek, kwietnia 28, 2015

I znów pojawia się u nas pozycja oparta o alfabet. Całkiem niedawno (uwaga: subiektywna ocena upływu czasu) prezentowaliśmy na blogu Złotouste Zero w zenicie, również wydane przez Wydawnictwo Hokus Pokus. I choć obie książki mają podobny motyw przewodni, to niesamowicie się od siebie różnią. Bardzo podoba mi się podejście samego wydawnictwa i swoista odwaga by wydać dwie pozycje w podobnym czasie i o podobnej tematyce. Bo przecież to, że w książce pojawiają się literki alfabetu nie sprawia, że nie jest ona oryginalna. Zarówno Zoolitery, jak i Złotouste Zero... były wystarczająco kuszącymi kąskami dla Hokus Pokus jako wydawcy, a teraz dla nas czytelników. Naprawdę warto mieć na swojej półce obie pozycje.

Zoolitery to całkowicie autorska publikacja Agaty Juszczak. Widać na jej przykładzie, że najlepsze rzeczy wychodzą spod rąk twórcy, kiedy są najbardziej osobiste. Agata bowiem, rysuje zwierzaki odkąd pamięta i jak widać najwyraźniej nie może przestać. Świat zwierząt to dość obszerne źródło inspiracji, ale autorka wpadła na pomysł jak uporządkować tę gromadkę. Wystarczy zrobić spis alfabetyczny! I co z tego, że nie ma tu wszystkich gatunków z arki Noego – najważniejsze, że spotykamy się z każdym ze zwierzaków wręcz osobiście. Poznajemy kilka jego cech i czujemy do nich sympatię lub nie. No bo jak tu nie ulec czarowi leżącego leniwca patrzącego tkliwie, pełnej pandzie czy ubranej w kratkę uchatce? Każde zwierze zostaje nam przedstawione przy pomocy zgrabnej krótkiej rymowanki, a pomysły na ilustracje nie raz mnie zaskoczyły i rozbawiły.
Polecam też zwrócić uwagę na różnorodność technik zastosowanych przez autorkę – farby, tusze, kredki i do tego miksowane ze sobą.
Tekst i ilustracje: Agata Juszczak
Wydawnictwo: Hokus Pokus

Kup na Book Depository


Tekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

1 komentarz:

  1. http://ejbooki.blogspot.com/

    Polecam tą stronke, duzo ebooków do ściagniecia

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined