niedziela, lutego 22, 2015

dodano: niedziela, lutego 22, 2015

Jak wiecie, lubimy dobrze zaprojektowane rzeczy. Są wśród nich także literki. Sami też czasem bawimy się w krojenie liter, np. w ramach projektów dla naszej marki Runo.

Ale to co Wam za chwilę pokażemy to prawdziwe crème de la crème dla typolubów.
Typozine to nietypowy artbook stanowiący katalog krojów pism. Każda strona to jeden font, jednego autora – łącznie 28 garniturów zaprojektowanych przez 28 zaproszonych projektantów z Polski i zagranicy. Wszystko wydrukowane ręcznie sitodrukiem w nakładzie 88 sztuk z czego do oficjalnej sprzedaży trafiło sztuk 54.  Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany, szyty i na dodatek oprawiony w płócienny (lub inny imitujący płótno materiał) grzbiet.
Podsumowując: fonty + sitodruk + limitowany nakład. Trzy najlepsze powody aby mieć tę pozycję w swoich zbiorach. Często pisząc teksty do naszych prezentacji, zwracam uwagę na to, że z danej pozycji najchętniej powyciągałabym niektóre kartki i umieściła w ramkach na ścianie. Z Typozine nie ma tego problemu. I nie dlatego, że nie chcę, a dlatego, że oprócz publikacji, można zakupić sobie plakat z ulubionym krojem. Super koncept!
Na koniec jeszcze słówko o Kwiaciarni Grafiki, która stoi za tym projektem. Polecamy Wam zapoznać się także z ich wcześniejszym dziełem - Tour de Rower Zine. Strasznie żałujemy, że nie mamy jej w zbiorach. Na szczęście Kwiaciarze szykują właśnie drugą edycję tego przedsięwzięcia – śledźcie zatem uważnie ich poczynania.
Autorzy: Łukasz Dziedzic, Edgar Bąk, Fontarte, Theosone, PAĪSM83, Valery Virag, Full Metal Jacket, Michal Škapa, Hakobo, Nina Gregier, Xpome, Viktoriya Grabowska, Wiur, UVMW, Ikon, Kamil Słomianowski, Paweł Ryżko, Bartosz Jańczak, Jakub PIONTY Jezierski, Kalina Możdżyńska, Jarema Drogowski, Dasha Levchuk, Mateusz WLK Wolski, Bartek Bojarczuk, Jan Bajtlik, Swear A Lot, Paweł Lachowicz, Paweł Lachowicz, Inessa Kamardina
Wydawca: Kwiaciarnia GrafikiTekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Trzeba by napisać do wydawcy czyli Kwiaciarni Grafiki, może mają jeszcze jakieś egzemplarze.

      Usuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined