piątek, stycznia 30, 2015

dodano: piątek, stycznia 30, 2015

Pamiętacie jak do znudzenia polecaliśmy i zapraszaliśmy Was na drugą edycję festiwalu Złote Kurczaki, która miała miejsce we Wrocławiu dnia 17 stycznia? Pisaliśmy, że będzie fajnie, że czeka Was tam masa atrakcji, pisaliśmy? Ano pisaliśmy! Jeżeli nie daliście się namówić to teraz patrzcie jakie graficzne cacuszko przeszło Wam koło nosa. ;) Jednym z gości festiwalu był niemiecki twórca komiksowy - Ralph Niese, który na naszym rynku zadebiutował w pierwszym numerze zina Triceps z wydawnictwa ATY.
Styl Ralpha przywołuje na myśl popartowe rysunki Paula Popa, Mika Allred'a czy też Jamiego Hewlett'a i jeżeli to porównanie nie sprawi, że z ekscytacją, czym prędzej przewiniecie stronę do obrazków, to już nie wiem co mogłoby to sprawić.
Ralph Niese tworzy głównie komiksy niezależne, wydawane w różnych antologiach przez rożnych wydawców na całym świecie. Zajmuje się też ilustrowaniem opakowań dla niezależnych twórców figurek. Jego najbardziej charakterystycznym tytułem/komiksem są przygody Młodego Czasopodróżnika (Young Time Traveller).
Postać Młodego Czasopodróżnika została wprowadzona w celu połączenia luźnych pomysłów zebranych z ostatnich 6-9 lat twórczości autora, by ostatecznie stworzyć kompletną sagę fantasy.
Na Złote Kurczaki Ralph przywiózł ze sobą kalendarz promujący jego komiks. Zresztą sam kalendarz jest też po części komiksem. Właściwie to taki miks. Z jednej strony mamy plansze kalendarza z drugiej plansze z komiksem o przygodach, wiadomo, Młodego Czasopodróżnika. Żeby tego było mało, jest jeszcze jedna ciekawostka. Z okazji wizyty Ralpha w Polsce, wydawnictwo ATY wydało komiks Młody Czasopodróżnik - Donald & Simon stanowiący fragment uniwersum Młodego Czasopodróżnika.

Na koniec przyznam się, że trochę się z Wami droczyłem. Jeżeli nie kupiliście kalendarza na festiwalu Złote Kurczaki to można go zamówić w sklepie Gildia. Podobnie zresztą jak komiks Czasopodróżnik - Donald & Simon (który przy odrobinie czasu też zaprezentujemy na naszym blogu).

Teraz podziwiajcie, napawajcie się, wsiąkajcie w te ilustracje jak masełko w ciepłego tosta.
Smacznego.

Autor: Ralph Niese

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

1 komentarz:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined