środa, sierpnia 06, 2014

dodano: środa, sierpnia 06, 2014

Będę z Wami szczery, nie mieliśmy dobrego startu z wydawnictwem Babaryba. Co tu dużo mówić, nie do końca przypadły nam do gustu (pod względem graficznym) ich publikacje. Wiemy jednak z pierwszej ręki, że wielu z Was i Wasze pociechy wprost uwielbiacie ich książki. Dlatego z zaciekawieniem dalej obserwowaliśmy poczynania wydawnicze Babryby, chociażby po to by przeprosić się z ich książkami w momencie kiedy w naszym domu pojawi się mały wilczek.

Małego wilczka jeszcze nie ma, a my już przeprosiliśmy się z wydawnictwem za sprawą jednej publikacji. Liczę do 100 to książka, która trafia do nas w stu procentach. Już sam fakt, że jej anglojęzyczna wersja została wydana przez Flying Eye Books (imprint Nobrow z książkami dla dzieci) powinien świadczyć o jej jakości. Książka zabiera czytelnika w kolorową podróż od numeru jeden do sto, śledząc przy tym poczynania niesfornych niedźwiedzi, które z lasu trafiły do miasta. Nauka liczenia dawno nie była tak wizualnie apetyczna. Osobiście odpuszczałem liczenie każdego z drzew, misiów, kawałków ciast, czy zapałek zilustrowanych na każdej stronie książki. Jednak dla dzieci będzie to świetny sprawdzian ich umiejętności liczenia, ba a także spostrzegawczości, ponieważ w miarę gdy dochodzimy do końca książki (i tytułowej liczy sto) wzrasta nawarstwienie się przedmiotów do zliczenia.

Świetne ilustracje Magali Bardos bronią się same i nie wymagają polecania.
Zobaczcie sami.

Autor: Magali Bardos
Wydawnictwo: Babaryba
Gdzie kupić? Na przykład tutaj.
Liczę do 100
Liczę do 100
Liczę do 100
Liczę do 100
Liczę do 100
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

4 komentarze:

  1. mały wilczek? gratulacje!!! jeśli dobrze rozumiem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie teraz ale na pewno kiedyś zakupimy ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyznam, że wydawnictwo Babaryba jest mi bliżej nieznane, ale skoro tak zachwalasz "Liczę do 100" to będę musiała sięgnąć po tą pozycję i przyjrzeć mu się uważnie.

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined