poniedziałek, lipca 14, 2014

dodano: poniedziałek, lipca 14, 2014

Regulamin na lato to kolejna po Przybyszu i Opowieściach z najdalszych przedmieść publikacja genialnego, australijskiego autora, laureata wielu prestiżowych nagród - Shaun Tana.
Jest to książka pozbawiona typowej narracji czy fabuły. Stanowi ona zbiór kilkunastu nieformalnych, nie powiązanych ze sobą w oczywisty sposób zasad i wniosków wynikających ze wspólnego, wakacyjnego doświadczenia dwóch braci. "Tego nauczyłem się ostatniego lata" - zdaje się mówić młodszy brat na wstępie Regulaminu. Dowiadujemy się, że lato i okres wakacji, mimo, że beztroski rządzi się pewnymi regułami i jeżeli chcemy czerpać z niego jak najwięcej, wypada byśmy te reguły znali. W tym celu Shaun zabiera czytelnika na przedmieścia australijskiego Perth, wyciągając z pamięci piękne wielkoformatowe obrazy ze swojego dzieciństwa, którymi ilustruje każdą ze spisanych w książce reguł. Malowane farbami olejnymi, plansze budują dziecięcy świat wyobraźni, w którymi zanurzeni są jedynie dwaj bracia. Brak w nim dorosłych, są tam tylko oni, przygoda i magia lata. 

Na koniec pamiętaj -  "Nigdy nie przegap ostatniego dnia lata". To naprawdę przepiękna książka, jak zwykle Tan zachwyca swoim talentem, dlatego łap tę publikację, póki jeszcze trwa lato. :)

Autor: Shaun Tan
Wydawnictwo: Kultura Gniewu

http://webep1.com/Zobacz/To?a=11123&mp=400&r=L3JlZ3VsYW1pbi1uYS1sYXRvLXAtNDUyMDg0Lmh0bWw1&subId=1381_11123

1 komentarz:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined