niedziela, lipca 06, 2014

dodano: niedziela, lipca 06, 2014

Na 5 lipca przypada 25 rocznica pamiętnych wydarzeń ze Stoczni Remontowej "Andżej" we Wrocławiu gdzie na styropianie spotkali się: szef zakładowych związków zawodowych *Fil, lider wydawnictwa podziemnego XNDR i pracoholik Bele - powołując do życia najsłynniejsze niezależne wrocławskie wydawnictwo komiksowe BAZGROLLE!!
Na okrągłą 25. rocznicę KOLEKTYF przygotował pierwszą na taką skalę retrospektywę Bazgrolle pod tytułem "Bazgrolle: Historia Sukcesu", na której zobaczyć będzie można nagradzane komiksy, szkice, projekty, wycinki z historii, poznać samych twórców oraz nabyć kolekcjonerskie egzemplarze klasycznych Bazgrollowych komiksów...
- Tak na wystawę zapraszali sami organizatorzy. Skusiliśmy się, wyrwaliśmy się z domu i wpadliśmy na wernisaż do galerii Kolektyf. Jak było? Na wypasie i w pełnej klasie. Firmowy szampan i piwo lały się litrami - Myśmy tam byli i Don Bazgrollon litrami pili.
Hajs (kurczako-dolary) początkowo walał się na stole, później latał w powietrzu, po to by ostatecznie skończyć pod butami odwiedzających galerię. Powiedzieć, że było bogato to jakby skłamać. No i sztuka, komiksowa sztuka przez duże "SZY". Jednak żadne słowa nie opiszą tego jak było na prawdę, niech więc przemówią zdjęcia.

Wystawę można zobaczyć do 2 sierpnia w galerii Kolektyf, ul.Rydygiera 23, Wrocław. Więcej info znajdziecie na profilu facebook Bazgrolli.
Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

4 komentarze:

  1. na (niebezpiecznego!) kurczaka, połowa galerii ubrana w Wasze runowe ciuszki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Biba na wypasie...

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined