wtorek, czerwca 03, 2014

dodano: wtorek, czerwca 03, 2014

To pierwsza publikacja dla najmłodszych wrocławskiej ekipy Bazgrolle, wydana na fali rosnącej popularności komiksów dla dzieci, w ramach nowego imprintu Bazgrolle Kids.
Komiks opowiada o przygodach trzech kumpli: Kurczaka Radka, Dżorżda i Ludka, którzy mieszkają na tym samym osiedlu. Centralnym punktem wszystkich historii jest tytułowy trzepak, czy raczej, jak to wymawiają bohaterowie komiksu "czepak". To właśnie na "czepaku" naszym bohaterom do głowy wpadają najlepsze pomysły na kolejne niesamowite przygody. Chłopaki poznają nowych przyjaciół, budują bazę na drzewie i odkrywają zapomniane tajemnice osiedla, a w międzyczasie piją oranżadę i zajadają się watą cukrową. Jednak nie każdy dzień jest tak kolorowy jakby się wydawało. Chłopaki muszą cały czas mieć się na baczności, żeby ich zabawy nie popsuły dziewczyny lub co grosza, Głupi Wojtek ze swoim kumplem.

To pięćdziesiąt kolorowych stron przygód Kurczaka Radka oraz jego przyjaciół z osiedlowego trzepaka. Trochę taki tribute dla klasycznych serii z Cartoon Network. Zabawne, ultra kolorowe i trochę niepoprawne - taki miks, który (jestem przekonany) dzieciaki uwielbiają (ja uwielbiałem). Ja byłem zachwycony, a mam w sobie więcej dziecka niżeli niejedno dziecko. ;)
Autorem komiksu jest młody (podobno nie taki już młody), wrocławski ilustrator i twórca komiksów Filip "FIL" Wiśniowski. Ma na swoim koncie takie tytuły komiksowe jak Sikalafo, Zaklęcie Boga Pytona, Niebezpieczny Kurczak czy Kotek i Myszka. Co ciekawe - dwa ostatnie komiksy prezentują przygody dorosłych bohaterów Bazgrołków - Dżodża, Ludka i Radka. Więc starsi czytelnicy mają dodatkowo szansę spojrzeć na Bazgrołki jako zabawę wykreowanymi już wcześniej postaciami, taki smaczek. 
Wizualnie komiks utrzymany jest w stylistyce dziecięcej kreski, nieskrępowanej symetrią i proporcjami, momentami nierównej. Płaskie, pastelowe kolory podkreślają dziecięcy charakter ilustracji.
Całość zebrana w formie małego albumu (grzbiecik), ze sztywną, punktowo lakierowaną okładką ze skrzydełkami.

Polecam ten komiks, ponieważ to fajna zabawa.

Autor: Filip "FIL" Wiśniowski
Wydawnictwo: Bazgrolle
Kup sobie ten komiks

1 komentarz:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined