środa, maja 28, 2014

dodano: środa, maja 28, 2014

Ta pozycja to już druga publikacja z serii Najlepsze Dyplomy Graficzne wydawanej przez wydawnictwo Brambla. Pierwszą była książka dla najmłodszych Śląskie Mity, którą w zeszłym roku prezentowaliśmy na naszym blogu. Tym razem Brambla wybrała coś zgoła odmiennego, już nie książkę dla dzieci tylko poradnik. Praktyczny Poradnik Młodego Projektanta to praca magisterska Magdaleny Rolki, stanowi on zbiór wywiadów z polskimi projektantami graficznymi. Każdy, kto interesuje się projektowaniem graficznym rozpozna te dziewięć nazwisk bez trudu: Bąk, Bogucka, Cieślak, Korzekwa, Mizieliński, Oslislo, Skakun, Sowiński, Wolny. Prace kilkorga z nich gościły również na tym blogu. Designerzy opowiadają o swojej pracy, inspiracjach i między wierszami doradzają młodym adeptom projektowania. Dużo ciekawych spostrzeżeń związanych z zawodem projektanta, czasem sprzecznych - wiadomo, każdy ma swoją, nie zawsze uniwersalną wizję/podejście do pracy - ale, ogólnie wiele wartościowych rad. Tytuł może być trochę mylący. Poradnik w gruncie rzeczy skierowany jest do każdego, kto zajmuje się zawodowo projektowaniem graficznym, nie tylko osób zaczynających przygodę w tym zawodzie. Sporo cennych spostrzeżeń wyniesie z tej książki każdy, nawet dizajner z wieloletnim stażem. Zresztą, przyjemnie jest poczytać o pracy doświadczonych kolegów po fachu. ;)

Magdalena Rolka -  to młoda projektantka, która udowodniła na przykładzie tej publikacji swoje wszechstronne umiejętności. Nie tylko samodzielnie przeprowadziła wywiady z projektantami, ale także graficznie opracowała, zilustrowała i złożyła całą publikację. Spokojnie można powiedzieć, że Poradnik jest popisem rewelacyjnych zdolności Magdaleny. Ilustracje są smaczne, skład bez zarzutu, koncepcja graficzna spójna. Całość to dobrze zaprojektowany skrypt, który śmiało można wręczać świeżo upieczonym studentom kierunków projektowych wraz z legitymacją studencką lub absolwentom wraz z dyplomem (ale nie tylko, co będziemy podkreślali).
Patronat nad publikacją objęło STGU, już sam ten fakt powinien Wam potwierdzić, że jest to wartościowa, świetnie zaprojektowana publikacja.

Opracowanie: Magdalena Rolka
Wydawnictwo: Brambla

Tekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined