niedziela, marca 30, 2014

dodano: niedziela, marca 30, 2014

Tak wyjątkowej książki dawno u nas nie było. I piszę to z pełną odpowiedzialnością :) Ostrzegam: będą ochy i achy.
Tym razem zacznę od formy, bo to ona w tym przypadku zachwyciła nas najbardziej. Jest to bowiem publikacja pod względem introligatorskim i edytorskim perfekcyjna! Piękny papier, efektowne przezroczyste przekładki, drobinki złota, płócienna okładka z okrągłym wykrojnikiem, obszywana koperta na płytę CD, a do tego świetnie złożona treść. Żeby tego było mało, graficzne ikonki i fotografie zrobione starym aparatem dopełniają całości. Warsztatowo jest to rewelacyjnie wykonana publikacja, co czyni z niej kolekcjonerskie cacko. Zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe? Przewińcie wpis na dół, a sami się przekonacie.

Książka opowiada historię Teodora, małego króliczka, który ma problem z wymową literki "R" (co w fajny wizualnie sposób podkreślają zaznaczone na kolorowo problematyczne literki w wypowiedziach bohatera). Logopedyczny problem Teodora przysparza mu wielu kompleksów. Przede wszystkim boi się iść do szkoły. W przezwyciężeniu problemu pomaga Teodorowi Pan Leon (świerszcz), który trenuje z króliczkiem wymowę trudnej spółgłoski, przy okazji ucząc go różnych ciekawych rzeczy. Jest to ciepła i pełna wzruszeń historia, w której determinacja i chęć przezwyciężenia własnych niedoskonałości bierze ostatecznie górę nad uczuciami smutku i lęku. Historia Teodora pokazuje, że warto pracować nad samym sobą, że strach należy pokonywać i przede wszystkim, że warto przyjmować pomoc innych.

Publikację zamyka dołączony na wewnętrznej stronie okładki audiobook na CD, który również został dopracowany w najmniejszych szczegółach. Począwszy od tego, że czyta go aktorka – Olga Bołądź, a za oprawę muzyczną odpowiada Michał Jacaszek, skończywszy na ręcznie wykonanych kopertach ozdobionych stemplem.

Tej książki nie może zabraknąć na Waszych półkach! Tutaj można zamawiać i dowiedzieć się więcej o książce.

Zajrzyjcie też na bloga autorki, gdzie prezentuje inne swoje autorskie artbooki – naprawdę niesamowite rzeczy: Nas zachwycił najmocniej Powrót, prosty i genialny, do oglądania bez końca, w obie strony i na okrągło.

Tekst i ilustracje: Maria Szczodrowska
Opracowanie graficzne: Maria Szczodrowska i Radek Staniec
Wydawnictwo: Fundacja Win-Win
Teodor, książka Marii Szczodrowskiej
Teodor, książka Marii Szczodrowskiej
Teodor, książka Marii Szczodrowskiej
Teodor, książka Marii Szczodrowskiej
Teodor, książka Marii Szczodrowskiej

Teodor, książka Marii Szczodrowskiej


O książce opowiadała: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined