wtorek, marca 25, 2014

dodano: wtorek, marca 25, 2014

Przedstawiamy Wam kolejną po Lokomotywa - Zeszyt do zabaw publikację interaktywną dla dzieci. Tym razem, jak zdradza nazwa książki, w pełni poświęconą labiryntom. Ponad 70 labiryntów na 96 stronach. Nie ukrywam, że z początku byłem sceptycznie nastawiony do tej książki. Na myśl przychodziły mi skojarzenia krzyżówkowe w stylu 1001 krzyżówek panoramicznych z monotonnymi labiryntami jeden za drugim. Nic bardziej mylnego! Po przeglądnięciu publikacji szybko okazało się, że moje wyobrażenie labiryntu jest, krótko mówiąc, ograniczone. Thomas Flintham stworzył krainę labiryntów, w której wszystko jest labiryntem. Począwszy od futra tańczącego miśka, przez kamienie, na których siedzi wyjący do księżyca wilk (!!!), po śnieżne stogi, przez które przebrnąć musi mały lisek. Serio, jestem pod wielkim wrażeniem pomysłów na labirynty. Gdy już odblokujecie stereotypowe myślenie, sami zaczniecie wszędzie wokół dostrzegać labirynty. ;) Ta publikacja Wam w tym pomoże, Wam i Waszym pociechom oczywiście. Nie zapominajmy przecież, że jest to książka skierowana (głównie) do dzieci.
Graficznie publikacja utrzymana jest w komiksowym stylu i to bardzo. Przyjemna, płynna kreska wzbogacona dymkami z dialogami. Część zadań stanowi dłuższą historię i jest rozłożona na strony, a czasem też i na kadry. Żałuje jedynie, że ilustracje nie są kolorowe. Jest to jednak fajny pretekst by przy pokonywaniu labiryntów sięgnąć po kolorową kredkę.

Podsumowując przyjemna, ładna, rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość publikacja. Polecamy, najlepiej z zestawem kolorowych kredek. ;)

Dajcie się zgubić w labiryntach.

Autor: Thomas Flintham
Tłumaczenie: Agata Napiórska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Labiryntu nie z tej ziemi
Labiryntu nie z tej ziemi

Labiryntu nie z tej ziemi
Labiryntu nie z tej ziemi
Labiryntu nie z tej ziemi
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

5 komentarzy:

 1. W zapowiedziach NK są też "Łamigłówki nie z tej ziemi". Niestety odbiorca znowu do 6 lat. Propozycji łamigłówek dla starszych nadal jak na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starszych dzieci czy dorosłych?
   Dorośli mają dość łamigłówek serwowanych przez życie. :D

   Usuń
  2. Starsze dzieci. Zrobienie czegoś godnego uwagi dla nich wymaga już nie tylko wysiłku artystycznego, ale i intelektualnego.

   Usuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined