czwartek, stycznia 23, 2014

dodano: czwartek, stycznia 23, 2014

Pod szarą, płócienną (chyba) i bardzo gustowną okładką, skrywa się minimalistyczny kalendarz-notes. Całość wydana bardzo porządnie. Gruba okładka z rastrowym zdobieniem zamyka szyto-klejone strony kalendarza przedzielone według własnych potrzeb dwoma czerwonymi wstążkami. Nakład limitowany do 300 egzemplarzy, każdy ręcznie numerowany.
Wszyscy uwielbiamy niedziele, praktycznie żyjemy dla nich. Regenerują nas po pracującym tygodniu lub melanżowym weekendzie. Rok 2014 ma 52 niedziele i w każdą z nich kalendarz będzie przynosić jedną życiową sentencję. Każda inna, tak samo jak różni są ich autorzy. Kartkując wyłapuję Prusa, Orbitowskiego, Conrada z cytatem z "Jądra ciemności", czy choćby smaczek dla fanów komiksu - Marjane Satrapi z cytatem z "Wyszywanek". Na wesoło rok zamyka Maryla Rodowicz. ;)

Na koniec, w głowie przewija się tekst "życie, życie jest nowelą ..." i mam tylko nadzieję, że Wy macie lepsze przykłady życiowych cytatów. Lepiej żebyście mieli, ponieważ będziecie ich potrzebowali w zbliżającym się konkursie. Do wygrania będzie jeden egemplarz "zwykłego" kalendarza.


2 komentarze:

  1. Wygląda świetnie. Wielka szkoda, że dopiero teraz się pojawia jako propozycja, bo długo poszukiwałam czegoś takiego wśród sztampowych - zółtokartkowych kalendarzy, których nie cierpię....;) A kalendarz na ten rok już mam !:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, zbyt późno się zabraliśmy za opisy kalendarzy. Może za rok zrobimy to szybciej, chociaż nie zawsze mamy na to wpływ. Obecnie czekamy na jeszcze dwa kalendarze (wydane na przełomie roku), a to już prawie luty. ;)

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined