poniedziałek, grudnia 02, 2013

dodano: poniedziałek, grudnia 02, 2013

To będzie bardzo szybki wpis. Zbyt długo zwlekałem z prezentacją tego komiksu. Moje naiwne nadzieje na zebranie fajnej galerii zdjęć czytelników owej publikacji spełzły na zaledwie kilku fotografiach - brak czasu znowu wygrał. Może pod koniec roku wznowię pomysł i odświeżę ten wpis, albo stworzę nowy. Może też zamiast robienia Wam zdjęć, to Wy podeślecie nam swoje fotki pokazujące jak czytacie przygody "Jasia Ciekawskiego", co Wy na to, hmm?
"Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu" to w istocie super wyprawa w głąb mojego własnego serducha. Przeczuwałem, że tak się stanie, zakochałem się w publikacji Picarda - w tym komiksie-gadżecie, majstersztyku graficznym, szpanerskim i efekciarskim tomiku wprawiającym w zachwyt ilekroć po niego sięgam. Nie przeszkadza mi wcale fakt, że publikacja opatrzona jest logo "Krótkie gatki", czyli serii dla młodych czytelników. Nie przeszkadza mi to również w tym, aby za każdym razem, gdy ktoś nas odwiedza, z radością w oczach wyciągać ten  komiks mówiąc: "chcesz zobaczyć coś świetnego?". Wręczam gościom w dłonie tę publikację, podaję okularki 3D, patrzę na ich zachwyt i wiem, że w tej właśnie chwili czują się jak dzieciaki, do których ten komiks jest skierowany.

Namawiam Was - dajcie się porwać w głąb przygód Jasia! Załóżcie okulary 3D i zanurkujcie po przygody skrywane w głębinach wyobraźni Picarda.
To pierwszy, wydany w Polsce komiks 3D. To także pierwsza publikacja ilustrowana dla dzieci 3D, wydana w Polsce. Jeżeli nie ruszają Was moje słowa wychwalające tę pozycję, kupcie ją chociaż dlatego, że jest pierwsza. :)

Do albumu dołączone są dwie pary okularów umożliwiających oglądanie/czytanie komiksu. Więc komiks idealnie nadaje się na wspólne czytanie z dzieckiem, chłopakiem/dziewczyną, nieznajomym/nieznajomą w parku (tak, tak dobry bajer na podryw).

Autor: Matthias Picard
Wydawnictwo: Kultura Gniewu

Jaś Ciekawski

Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski

Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski
Jaś Ciekawski

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

1 komentarz:

  1. Mam to. Rysunki i wydanie pierwsza klasa. Efekt 3D super. Mam jedynie problem z historią - trochę jej chyba tutaj brakuje.

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined