wtorek, października 01, 2013

dodano: wtorek, października 01, 2013

Nic na to nie poradzę, ale Szczecin kojarzy mi się głównie z paprykarzem… Nigdy tam nie dotarłam, ani specjalnie wizyty tam nie planowałam. Mamy, co prawda, kilkoro znajomych pochodzących ze Szczecina, ale nawet oni nie zachwalali na tyle swego miasta, żeby zachciało się tam pojechać.
Za to po przeczytaniu Przewodnika mam wrażenie, że to bardzo fajne miejsce, a rzeczy do zobaczenia jest tyle, że weekendowy wypad będzie zdecydowanie zbyt krótki. Powiem więcej – nie wiem czy tydzień nam wystarczy. Zamek, pałace, muzea, parki, fontanny, nowoczesna filharmonia (okazało się, zę w budowie), planetarium… sporo tego, a na ilustracjach wszystkie te miejsca wyglądają tak zachęcająco, że aż boję się pojechać i się rozczarować. Przewodnik jest podzielony na trasy, w liczbie 8. Myślę, że dla każdego się coś znajdzie – jest trasa rowerowa, jest też jedna z kulinarnym akcentem (paszteciki) oraz mnóstwo kierunków eksploracji miejskich zakątków. To, że ilustracje zachwycają, wcale nie dziwi – w końcu odpowiada za nie Kasia Bogucka, a za całość składu jej studio Nioska, które Kasia tworzy wraz z Szymonem Tomiło.
Co ciekawe (i nowe na naszym podwórku), książka wykorzystuje rozszerzoną rzeczywstość. Po ściągnięciu aplikacji i zeskanowaniu kodu QR można bawić się z książką jeszcze lepiej. Niestety na naszych telefonach, ani tablecie, nie można było tej aplikacji zainstalować (są chyba albo za nowe, albo za stare ;)), więc nie możemy podzielić się wrażeniami. Trochę szkoda, bo liczyliśmy na mega fun. Ale dla takich jak my, twórcy przewodnika umieścili materiały dodatkowe na stronie. Szczególnie fajna jest wprowadzająca animacja.
Klikajcie!

PS
Książka jest wydana bardzo starannie i z pomysłem. Niektóre ze szczecińskich atrakcji zaprezentowano na rozkładanych kartach. W publikacji znajdziemy ich kilka. Jedne rozkładają się tylko w jedną stronę, inne rozkładają się na prawo i lewo.;) Całość zamknięta w grubej tekturowej okładce z rewelacyjną wyklejką ze szczecińskim gryfem.

Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Wydawnictwo: ARTmosphere

Szczecin. Przewodnik dla dzieci
Tekst: Weronika Kołodziej | Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

2 komentarze:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined