środa, października 16, 2013

dodano: środa, października 16, 2013

Nie jeździmy zbyt często na komiksowe festiwale. Rzadko zdarzają się nam wolne (od własnych projektów) weekendy. Na Ligaturze nie byliśmy ani razu, mimo, że do Poznania mamy bliżej niż do Łodzi czy Warszawy. A to właśnie Ligatura w tym roku podbiła (choć zdalnie) nasze serca. Powiedzmy sobie szczerze, winowajcą jest w tym wypadku Maciej z zaprzyjaźnionego bloga Kopiec Kreta, który po zakończeniu festiwalu podesłał nam paczkę, wybranych, rewelacyjnych publikacji, które można było znaleźć na Ligaturze. Jestem święcie przekonany, że zrobił to z premedytacją. :D No proszę Was! Teraz po zobaczeniu tego, co można było wyrwać na festiwalu i wiedząc, że pewnie było tam wiele więcej fajnych rzeczy i że możemy ich już nigdy nie zobaczyć... Ach, świadomość tego faktu strasznie mnie irytuje. Do tego stopnia, że nie ma opcji, żebyśmy za rok nie pojawili się na Ligaturze. Bardzo dobrze rozegrane Macieju, brawo! :)

"Syklus", co prawda nie znalazł się w paczce od Macieja, ale to właśnie na Ligaturze można go było nabyć po raz pierwszy w Polsce i to w dodatku z rąk samego autora. Martin Ernstsen odwiedził poznański festiwal promując swój inny komiks - "Pustelink". Przy okazji zabrał ze sobą kilka egzemplarzy "Syklusa". Rozeszły się ponoć błyskawicznie, zresztą trudno się dziwić wystarczy zerknąć na zdjęcia poniżej. Za oprawę graficzną odpowiada Kilian Eng, autor nieznany mi wcześniej. Przeglądając jego portfolio, czuje się inspiracje klasycznymi pracami Moebiusa zmiksowane z teledyskami Daft Punka. Już go lubię!

"Syklus" w tłumaczeniu oznacza "Cykl" i mówiąc bardzo ogólnie, komiks na 32 stronach opowiada (alternatywną) historię cyklu ewolucyjnego. Wszyscy dobrze wiemy, co nastąpiło po erze panowania dinozaurów, pytanie tylko co nastąpi po naszej erze? ;)

Polecam komiks póki jeszcze jest dostępny. Za sprowadzenie go do naszego kraju i sprzedaż odpowiada sklep internetowy Picturebook.pl i stąd właśnie my kupiliśmy nasz egzemplarz.

Scenariusz: Martin Ernstsen
Ilustracje: Kilian Eng
Wydawnictwo: Jippi ForlagSyklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus
Syklus

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Już zalajkowane, a album Object 10 wylądował na "chcę" liście. :)

   Usuń
 2. też bym bardzo chciał "Object 10"; jak gdzieś się natknę to sobie kupię, Wam także ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, też będziemy wypatrywać dwóch egzemplarzy :)
   a najlepiej zaproście Enga na Ligaturę, może przywiezie ze sobą :D

   Usuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined