wtorek, października 29, 2013

dodano: wtorek, października 29, 2013

Chłopaki z Bazgrolle w porę zrozumieli, że za rysowanie komiksów w naszym kraju kawioru na złotej tacy nie kupisz. Nie wspominając o opłaceniu Penthousa na Różance. Jedynym sensownym wyjściem (poza objęciem renomowanego stanowiska jako przedstawiciel handlowy marki Bietronka, zarabiając miliony sklillem na keyboardzie z nonszalanckim uśmieszkiem rozbawiając przy tym potencjalnych klientów żartem "drobniej pan nie masz"?) ... więc jedynym wyjściem było całkowite przebranżowienie i pójście totalnie w sztukę, sztukę przez duże "SZ". Murakami (tak, ten od książki "1Q84", dokładnie), Pollock, Hopper Sasnal, Warhol czy Trust (nie mam pojęcia jak udało się im go namówić na udział w tym projekcie), to tylko czubeczek górki lodowej twórców jacy znaleźli się w najnowszym katalogu wystawy, która miała miejsce w tym roku w samym sercu stolicy sztuki - w Łodzi. Bart to album zbierający najważniejsze "oryginalne reprodukcje" najznakomitszych obrazów współczesnej sztuki.
Nie mając odpowiednich kompetencji do dalszej oceny tej publikacji, skierowałem się do kogoś z większym doświadczeniem. Pięć lat edukacji artystycznej, tytuł Master of Fine Arts, własny piórnik na biurku sprawiły, że Weronika (wieloletnia groupie Niebezpiecznego Kurczaka) okazała się idealnym ekspertem do zweryfikowania genialności Barta.

Jak zapatrujesz się najnowszą publikację Studia Bazgrolle? - rzuciłem z lekkim, nerwowym podekscytowaniem.
Nie wiem co im w głowach siedzi, ale trzeba być ostro porytym, żeby robić takie rzeczy - odpowiedziała Weronika krojąc cebulę do gulaszu.
Trudno jest przebić tak wymowną opinię eksperta. Jedyne co mogę dodać, to prośba byście Państwo zwrócili uwagę na pozostałe publikacje poprzedzające wydanie Barta. Zestawienie ich wspólnie miało na celu pokazanie autostrady ideologiczno-myślowej artystów a także zaakcentowanie siły najnowszego dzieła z Pracowni Bazgrolle.

Na koniec garść hasztagów, które i tak nie będą działały, ale podobno jest to teraz tredi, hip, arti i na hajpie.
#sztuka, #art, #miliardy, #hipsterstwo, #galerie, #mamona, #zlote_palace


Scenariusz: Filip Wiśniowski, XNDR, Ojciec Rene
Rysunki: Filip Wiśniowski, XNDR, Ojciec Rene

Wydawnictwo Bazgrolle


Bart
Bazgrolle
Niebezpieczny kurczak
Niebezpieczny kurczak
Bart
B Mag
B Mag

Ps. Jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś/zauważyłaś cały ten tekst nie ma większego sensu i powstał tylko po to byśmy mogli pokazać te hipsterskie zdjęcia.

Txt/Foto: Grzegorz Teszbir

2 komentarze:

 1. ojciec rene rządzi, niestety. :>
  wchodzę tu regularnie i zawsze mnie ściska w środku, bo przecież sam bym chciał w takich cudach brać udział, eh.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. akurat Bartem i innymi Bazgrollowymi fajnościami można się obsypać za bardzo przystępną kaskę ... nawet bardzo, bardzo. :)

   Usuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined