poniedziałek, lipca 22, 2013

dodano: poniedziałek, lipca 22, 2013

Postanowiliśmy, że ten tydzień będzie "tygodniem leporello" na naszym blogu. Mamy już trzy tego typu publikacje, więc spokojnie można mówić o kolekcji, prawda? Jeszcze szybkie wprowadzenie i wyjaśnienie "czym jest leporello" i lecimy z prezentacją. Leporello to rodzaj długiej publikacji składanej w harmonijkę.
Ci wszyscy, którzy śledzą naszego bloga przynajmniej od roku wiedzą, że już raz prezentowaliśmy taką "harmonijkową" publikację. "Memoires of Suburban Utopia" doczekała się nowych zdjęć, więc możecie śmiało zaglądać.
Z góry uprzedzam, że zarówno dzisiejsze, jak i kolejne leporello jakie zaprezentujemy w tym tygodniu będzie publikacją zagraniczną. Nie jest naszym wymysłem promowanie wyłącznie zagranicznych publikacji - po prostu w Polsce nie mamy tego typu książeczek (chyba). Wiem, że jedno wydawnictwo przymierza się do wydania fajnej, rozkładanej książki i to tyle w temacie polskich leporello. Oczywiście jeżeli się mylimy, wierzymy, że szybko wyprowadzicie nas z błędu. ;)
"Seven reasons not to travel" kupiliśmy w Hamburgu w sposób jaki lubimy najbardziej, czyli przez przypadek. Kręciliśmy się wąskimi uliczkami, między kamienicami, szukając jakieś fajnej knajpki, w której moglibyśmy odpocząć i w końcu coś zjeść. Zamiast tego znaleźliśmy mini księgarnię/concept store z pracownią sitodruku w piwnicy - Druck Dealer. Część z Was wie, że od jakiegoś czasu sami zaczęliśmy się bawić sitodrukiem. Nic więc dziwnego, że podjaraliśmy się tym miejscem. Można było u nich znaleźć mnóstwo rzeczy, na których dało się drukować sitodrukiem: koszulki, plakaty, pocztówki, poduszki, torby i masa innych drobiazgów. Mieli też w swojej ofercie publikacje różnych niemieckich wydawnictw. Wystarczyło, że sprzedawca powiedział trzy słowa klucze: "limitowana", "sitodruk", "nietypowy", a my od razu wpychaliśmy kartę do terminalu. :)
Siedem powodów, by nie podróżować! Przynajmniej jeden powinniście brać na poważnie (tak, ten z baterią!!!). 

Wydawnictwo: Poste Aérienne
Ilustracje: Frederik Jurk, Cleo Schwinkowski, Dieter Jüdt, Adrian Wylezol, 
Peter Hoffmann, Boris Servais, C. Pom

Seven reasons not to travel
Seven reasons not to travel
Seven reasons not to travel
Seven reasons not to travel
Seven reasons not to travel

 Tekst i zdjęcia: Grzegorz Teszbir

5 komentarzy:

 1. nie cuda, ale jest
  http://czytamto.pl/wp-content/uploads/2012/11/DSC_0028-copy.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. no! o to chodziło! wyprowadzajcie nas dalej z błędu :)
  dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 3. czy to wpis specjalnie dla tych, którzy urlop mają już za sobą? albo dla tych, którym pieniądzów brakuje na wakacyjne szaleństwa?
  dziwnym zbiegiem okoliczności łapię się na obie kategorie... :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie martw się, my też zaliczamy się do obu wymienionych przez Ciebie kategorii. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. i jeszcze jedno wyprowadzenie z błędu:
  José Manuel Mateo (tekst), Javier Martinez Pedro (il.), „Emigracja”, Wydawnictwo Widnokrąg, Piaseczno 2013.

  pisałem tu:
  http://dybuk.wordpress.com/2013/05/03/emigracja/

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined