wtorek, czerwca 11, 2013

dodano: wtorek, czerwca 11, 2013

Długo szukaliśmy odpowiedniej scenerii do prezentacji tej książeczki. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na stary warsztat mojego taty. Smarów, kurzu i innych brudów tu co niemiara - idealnie.

Będę szczera – kilka razy czytając tę książkę zrobiłam głośne – „bleh!” i „fuj!” i również kilkakrotnie przeczytałam na głos całe fragmenty, żeby Grzegorz też coś przyswoił z tych pożytecznych, a czasem dziwnych informacji. Wówczas wspólnie robiliśmy głośne "fuuuuuuuujjjjj!" na cały pokój.
Książka spełniła swoje zadanie. W głowie zostało mi trochę osobliwych informacji, jak chociażby ta: pewien naukowiec z Australii, zbadał zawartość 5000 pępków rożnych ludzi i na podstawie tego określił, że pępkowy brud ma kolor czarno-czerwony (mówiłam, że bleh!?).
A wiedzieliście, że istnieją religie, które zabraniają mycia? Pewnie niektóre brudaski po lekturze książki będą twierdzić, że przeszły na dżinizm albo, że wzorują się na św. Agnieszce, która nigdy w życiu się nie umyła.
W książce jest też kilka fajnych porad, np. jak pozbyć się roztoczy z pluszaka (wystarczy zamrażarka) lub jak ograniczyć zarażanie innych podczas przeziębienia (od dziś kichamy i kaszlemy w zgięcie łokcia).
Podsumowując - dostaliśmy w pakiecie sporą ilość edukacyjnych treści (do tego fajnie napisanych) oraz super fajne ilustracje Patryka Mogilnickiego.Te drugie zachwyciły nas w szczególności. Brud to świetnie zilustrowana oraz zaprojektowana książka dla dzieci. Jedyna w swoim rodzaju. Patryk został uznany nie tylko na polskim podwórku, ale także w szerokim świecie – jego ilustracje do „Brudu” były pokazywane m.in. na Międzynarodowym Biennale Ilustracji Książkowej dla Dzieci Ilustrarte 2012 w Lizbonie, a to już coś!

Prezentowana książka jest pierwszą z cyklu „Czego nie widać” - mamy nadzieję, że kolejne pozycje z serii będą równie udane. Czekamy z niecierpliwością!

Wydawnictwo: Hokus Pokus
Autorka: Olga Woźniak
Ilustracje: Patryk Mogilnicki

Brud
Brud
Brud
Brud

Tekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

3 komentarze:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined