wtorek, maja 28, 2013

dodano: wtorek, maja 28, 2013

Jak wszyscy wiemy, dzieciaki nie lubią niedookreślonych wyrażeń typu: zaraz, kiedyś, zbyt późno, nie teraz itp. A słyszą je od rodziców i innych dorosłych nader często. Od takiej frustracji i ciągłego słuchania, że jest się zbyt małym, a za oknem jest już zbyt ciemno i w ogóle jest zbyt późno na wszystko, rozpoczyna się właśnie ta historia. Mały Riccardo mimo wszystko chce zobaczyć, gdzie jest to całe zbyt późno i wybiera się w podróż z trójką przyjaciół, którzy pomagają rozjaśnić zbyt ciemne szlaki i obronić przed niebezpieczeństwami. Czytając ją odniosłam wrażenie, że książka nie tylko namawia dzieci do eksplorowania świata ale również poucza rodziców, że nie należy dzieciom tej ciekawości świata zbytnio ograniczać.

Ilustracyjnie książka jest przepiękna – nie dość, że autorka ilustracji opiera się na harmonijnej stonowanej gamie kolorów, to jeszcze zabiera nas między drzewa i zwierzaki, co lubimy najbardziej na świecie. Naszym osobistym faworytem został świecący kot, choć niedźwiedź na rowerze też rozbawił nas do łez :D

Chcielibyśmy podkreślić, że to jedna z tych książek, która ma piękne wyklejki! (chyba kiedyś powinniśmy zrobić o tym osobny wpis na blogu ;P ).

Autorka tekstu: Giovanna Zaboli
Ilustratorka: Camilla Engman Tekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

3 komentarze:

  1. o! książeczka mojej ulubionej małej oficyny! Super!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że zgłosiliście się do konkursu Blog Day, bo gdyby nie to, chyba bym szybko na Wasz blog nie trafiła, jest świetny ;)

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined