wtorek, kwietnia 02, 2013

dodano: wtorek, kwietnia 02, 2013

To już kolejna fajna ilustrowana książka wydana na polskim rynku i jednocześnie dostępna całkowicie za darmo! Czyżby narodził nam się jakiś trend? Jeśli tak, to my cieszymy się bardzo!

Nie dajcie się zmylić podtytułem – polecamy tę książkę także dorosłym. Świetnie opowiada o pozytywnych aspektach wynikających ze współpracy między owadami, zwierzętami i ludźmi. Są też i negatywne formy współpracy, jak np. współpraca przestępców, o której również dowiecie się z tej książeczki. Naturalnie jest to wyjątek potwierdzający regułę, że współpraca to pozytywne działanie na korzyść większej grupy.

Dużym atutem tej książeczki jest zróżnicowanie stylistyczne (o współpracy opowiada kilku autorów) i cała gama przykładów owocnej współpracy, od mrówek i pszczół począwszy, na opozycji antykomunistycznej i pomocy humanitarnej skończywszy. Czytelnik może dowiedzieć się na prawdę ciekawych detali, np. że nietoperze-wampiry dzielą się ze sobą zdobytą krwią, albo że świnie potrafią grać w gry komputerowe (na prawdę!). Fajnie przedstawione są też skomplikowane procesy, jak np. produkcja filmu, organizacja konwoju z pomocą humanitarną czy też praca naukowa przy Wielkim Zderzaczu Hadronów. Więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ilustratorka bawi się stylistyką, stosując czasem czyste wektorowe kształty, a czasem odręczne elementy i grube krechy. Zaskakuje też pomysłowością – dla wszystkich komiksomaniaków mała ciekawostka: w książce pojawia się Batman ... z Robinem!

Cała książeczka dostępna jest także on-line: http://issuu.com/krytykapolityczna/docs/wspolpraca

Anna Pluta zilustrowała wcześniej inną książkę z "przewodnikowej" serii Krytyki Politycznej. Niestety nakład już został wyczerpany, ale można poczytać na ekranie: http://issuu.com/krytykapolityczna/docs/bieda_przewodnik


Autorzy: Janina Ochojska, Jakub Bożek, Agnieszka Wiśniewska

Ilustracje: Anna Pluta

Tekst: Weronika Kołodziej, zdjęcia: Grzegorz Teszbir

3 komentarze:

  1. Jutro u nas w konkursie ;) lub w siedzibie wydawnictwa: http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo

    OdpowiedzUsuń
  2. Można też zamówić na stronie Krytyki (wysyłka 10 zł).

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined