poniedziałek, kwietnia 08, 2013

dodano: poniedziałek, kwietnia 08, 2013

Trochę nagniemy zasady, wprowadzając małe (mamy nadzieję) urozmaicenie, ostatecznie chaos, którego postaramy się więcej nie wywoływać :)
Po raz pierwszy zaprezentujemy zapowiedź publikacji zamiast samą publikację. Wszystko za sprawą Daniela Gutowskiego. Nie znam go osobiście, ale bardzo lubię to, co robi. Żałuję jedynie tego czego nie robi, a mianowicie, że nie wydaje własnych komiksów. No dobrze, nie do końca jest to prawdą, ale zdecydowanie jest tego za mało. Byłem bardzo podekscytowany jego „Nikiforem” do scenariusza Dominika Szcześniaka, jednak ostatecznie ten króciutki komiks nie zaspokoił mojego apetytu. Ku mojemu zadowoleniu pojawiła się szansa, że jednak z zadowoleniem przyjdzie mi pochłonąć lekturę komiksu w pełni narysowanego przez Daniela do scenariusza Michała Rzecznika.
„Maczużnik”, ponieważ o nim mowa, to kwietniowa, 72 stronicowa zapowiedź z wydawnictwa Centrala. Byłem podekscytowany tą zapowiedzią i na tyle bezczelny, że poprosiłem wydawnictwo o wgląd w plansze komiksu zanim jeszcze pojawiła się oficjalna zapowiedź.
No i proszę moi mili: tylko tutaj, tylko u nas, na naszym blogu trzy dodatkowe (zielone), ekstra przedpremierowe, nikomu innemu nieudostępniane plansze z komiksu „Maczużnik”!
Komiks będzie miał swoją premierę 18-go kwietnia na 4. Międzynarodowym Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura w Poznaniu.

Fabuła komiksu opowiada o ludziach zamkniętych w umownej scenerii (po)pegeerowskiej wsi i ciasnego M-3. Niczym się nie wyróżniające życie głównych bohaterów - pary małżeńskiej i żyjącej z nimi matki żony - okazuje się prawdziwym folie a trois: dzielonym przez wszystkich członków rodziny paranoicznym opracowaniem piekła dusznej codzienności. Opowieść o niszczącej sile więzów rodzinnych i sąsiedzkich, o opresyjnych normach kształtowanych przez małe społeczności oraz próbach ich przekraczania, które muszą prowadzić do szaleństwa.

Na koniec jeszcze kilka smaczków zdradzonych przez wydawcę.
Komiks będzie posiadał wklejki w postaci telegramów oraz koperty z listem. Podobne do tych jakie są w „The Lonely Matador”.
Jeżeli kupicie komiks w przedsprzedaży w internetowym sklepie Picturebook.pl - http://picturebook.pl/pl/p/Maczuznik%2C-Daniel-Gutowski%2C-Michal-Rzecznik/256
będzie on zapakowany w papier pakowy i obwiązany wstążeczką, co ma swoje uzasadnienie dramaturgiczne w komiksie.

Dodatkowo, kupując ten komiks przedpremierowo otrzymacie 26% zniżki, więc warto.

PS
Jak tylko otrzymamy naszego „Maczużnika”, to podmienimy ten post na pełnowartościową prezentację i opinię w stylu Lupus Libri ;)

Uwaga! Poniższe plansze to tylko wizualizacje a nie zdjęcia. Faktyczny rozmiar komiksu nie jest tutaj odwzorowany.
Tekst: Grzegorz Teszbir

1 komentarz:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined