środa, marca 06, 2013

dodano: środa, marca 06, 2013

Jak głosi tytuł tej strony, jest to blog o ładnych książkach i fajnych komiksach ... ale nie tylko! Zawsze jaraliśmy się wszystkim co zostało wydane na papierze i warte jest naszej uwagi. Tej formy publikacji jeszcze nie było na naszym blogu. Może dlatego, że jeszcze żaden magazyn (ups, zdradziliśmy się) tak nas nie zachwycił.
Do śniadania, o tak, z rana, przygotowaliśmy dla Was prezentację tego smakowitego kąska. Wchodzi lepiej niż bułeczka z dżemem.
Ok, jedziemy!!!

Wreszcie możemy powiedzieć, że znaleźliśmy czasopismo dla nas, dodajmy lifestylowe czasopismo. Większość publikacji z tej półki, to bowiem głównie pozycje napompowane modowymi poradami i reklamami perfum. Zwykłe Życie to zupełnie coś innego... (co prawda są też reklamy, ale dobrane raczej wg swoistego klucza fajności reklamowanych miejsc i produktów). Aktualnie wyszedł już drugi numer, my czytaliśmy dwa na raz naprzemiennie i pewnie Wam trochę zamieszamy w głowach.
Zachwyciło nas w Zwykłym Życiu wiele drobiazgów, od doboru papieru i składu począwszy, po niesamowicie nam bliski klimat fotografii i artykuły o ludziach, którzy nie są może tak szczupli, jak Anja Rubik, ale za to żyją swoimi pasjami. Znajdziemy tu artykuły o rzemieślnikach, artystach, kolekcjonerach. Polecamy też przepisy kulinarne, z których praktycznie każdy mamy ochotę wypróbować (szczególnie ślinka nam pociekła przy artykule o śniadaniach).
Zwykłe Życie piesze głównie o polskich zwykłych ludziach i ich życiu, ale próbuje nam też pokazać trochę świata i przybliżyć "życie i twórczość" zagraniczną i to zupełnie nie tą znaną z tv i internetu. Osobiście jestem oczarowana historią o tymczasowych kinach organizowanych na nieczynnych stacjach benzynowych z numeru pierwszego.
Co ciekawe są tu też recenzje komiksów i cykl "Półka z książkami", gdzie znani (i interesujący) ludzie opowiadają o ważnych dla nich książkach. Szczególnie przypadł nam też do gustu pomysł na krótkie zajawkowe rzeczy: Pocztówka z Wakacji i Gumowe Ucho (okraszone komiksową formą "opowieści dziwnej treści").
Sami od niedawna prowadzimy małą manufakturę sitodruku w małej dolnośląskiej wsi i szczególnie bliski okazał się dla nas artykuł z aktualnego numeru – "Królowa cementu". Tak jak Izabela Sojka mierzymy się z rzemiosłem i rozumiemy jej pociąg do wiejskich dworków otoczonych parkami.
Zresztą przeczytałam oba numery od deski do deski i każdy artykuł miał w sobie coś czego brakuje mi w otaczających nas mediach szukających sensacji i afer. W Zwykłym Życiu znajdziemy raczej opowieści dotykające esencji niż sensacji, historie o ludziach i ich zwykłym/niezwykłym życiu.
A do tego jakby w gratisie otrzymamy zestawienia zimowych niezbędników (typu termofor), przepis na dżem z jabłek i instrukcję jak samemu zrobić szafkę.

Jak dla nas po prostu idealnie.

ps. drugi numer jako dodatek zawiera wkładkę w języku angielskim.

(Zaprezentowaliśmy numery: #1 oraz #2)
Wydawca: Fundacja "Zwykłe Życie"
www.zwyklezycie.plZwykłe Życie #2
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie

Zwykłe Życie #2

Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie
Zwykłe Życie

Tekst: Weronika Kołodziej, Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

6 komentarzy:

 1. ooo, to co zwróciło moją uwagę to jedno ze zdjęć, zrobione pod jednym z wrocławskich sedesowców :)
  a gazetka brzmi ciekawie, postaram się obczaić co i jak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W środku jeszcze więcej takich ciekawostek :)

  Tutaj znajdziesz listę miejsce, w których można znaleźć "Zwykłe Życie" - http://zwyklezycie.pl/?page_id=2

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakieś dobre jedzonko macie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Domowy dżemik ze śliwek - pychota!! (i bez żadnych polepszaczy)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielokrotnie przymierzałam się do zakupu, ale to dopiero Wy do końca mnie przekonaliście! Momentalnie chwyciłam za wirtualny koszyk, teraz pozostaje mi tylko czekać na dostawę ;)
  Dzięki o Lupus Libri, mój ulubiony obszarze w internecie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh, rozpieszczasz.
  Miło nam, że mogliśmy pomóc w podjęciu tej decyzji ;)

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined