wtorek, lutego 12, 2013

dodano: wtorek, lutego 12, 2013

Najlepsze rzeczy powstają z pasji. Może to trochę trywialne stwierdzenie, ale jak spojrzycie na takie wydawnictwa jak Gili-Gili czy choćby Zeszyty do dizajnu, to nabiera ono mocnych barw.
Zaraz Wam udowodnię, że kalendarz też może być ekstra.

Miła niespodzianka wpadła ostatnio w nasze łapki, a dodatkowo łączy się z tym fajna historia. Prezentowany poniżej kalendarz to również wytwór niskonakładowej samorealizacji (no i promocji). Znacie Tomka Kaczkowskiego? No ja poznałem go pierwszy raz przy pewnym zleceniu, w dokumentacji, którego jako referka był jeden screen z ilustracjami Tomka. Nie znając jeszcze nazwiska odruchowo stwierdziłem, że owych ilustracje nie robił raczej Polak - taki mój dziwny myślowy mechanizm. Dlatego tak bardzo się cieszę (żeby nie powiedzieć podniecam) jak coś się nam uda ładnego wyrwać i jest to w pełni polskie. Nie róbmy miernoty, róbmy i wydawajmy rzeczy zachwycające i rewelacyjne!! :)

Mono 2013 to zbiór rewelacyjnych ilustracji mięsno, hardkorowo wilczo-lisowych, no tak to można najogólniej określić ... a no i w dodatku kalendarz. Tomek go fajnie opisał, odpowiadając na moje pytanie - dlaczego kalendarz?

„Kalendarz jest fajnym sposobem na pokazanie obrazków. W zasadzie nie potrzebuje treści. Wystarczy kalendarium. Sam kalendarz jest pretekstem do pokazania obrazków. To proste. Nie trzeba pisać książki żeby pokazać ilustracje. Jest to takie trochę podsumowanie, trochę wystawa.”
Faktycznie kalendarz świetnie sprawdza się jako materiał promocyjny. To taki artbook, ale z użytkowym charakterem.
Z Tomkiem najwyraźniej dzielimy pasję do wilków/lisów tylko zdaje się, że to inaczej pokazujemy. Nasz wilk ogarnia naszą biblioteczkę, z kolei Tomek swoje skóruje, wybebesza, demoralizuje i w ogóle lekko z nim nie mają. Hardkor, masakra, rzeźnia, nie dla osób o słabym wilczym sercu.
Spodobało nam się szczególnie ukute przez Tomka określenie „wilko-lisy”. Jeżeli widzieliście nasze nowe logo to sami rozumiecie, taki ni to wilk, ni to lis wyszedł, stąd wilko-lis :)

„No wilki/lisy są ładne i dzikie. Lisy są dodatkowo rude. Mają pyski i zęby i dobrze wyglądają w futrze.” - mówi Tomek, a my przytakujemy.

Na koniec jeszcze taki smaczek. Część z Was już pewnie to wie, ale ja i Weronika jakoś nie mamy szczególnie daru do zapamiętywana nazwisk. Tomek Kaczkowski, mieszka i pracuje we Wrocławiu, ale jako sobie mówi, zawsze pozostanie łodzianinem, ale, ale ... no proszę Was to nie był ten news. Teraz uwaga! Tomek poza tym, że jest extra ilustratorem i projektantem graficznym, jest także wokalistą w zespole Wieże Fabryk! How awesome is that!?

Dobra teraz możecie oglądnąć kalendarz!


Ps. W 2009 razem z Marcinem Kuligowskim wydali swój wspólny kalendarz. Można go oglądnąć tuta
P.ps. ...a w ogóle pierwszy, pierwszy kalendarz z 2004 roku możecie zobaczyć tutaj.

Mono 2013 też jest do kupienia i kogo to obchodzi, że jest już luty, dla samych wilko-lisów warto - TU KUPISZ

Przydatne linki:
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski
Mono 2013 - Tomasz Kaczkowski

Zdjęcia i tekst: Grzegorz Teszbir

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined