czwartek, listopada 15, 2012

dodano: czwartek, listopada 15, 2012

Pamiętacie prezentowane przez nas jakiś czas temu Bajki Ezopa z rewelacyjnymi ilustracjami Jean-François Martin'a? Ostatnio Wydawnictwo Format w swoim ogromnym pakiecie nowości ponownie sięgnęło po tego świetnego ilustratora. Tym razem w pełni autorska książeczka.

Wynalazca to historia Pana Felixa, który pracuje wg stałego rytmu (tak jak my) - od poniedziałku do niedzieli wszystko ma poukładane i wychodzi mu to całkiem nieźle (to też prawie jak my). Myśli, projektuje, wykonuje i najważniejsze - jego wynalazki działają jak trzeba (hmm, no ok, nie jesteśmy wynalazcami, ale reszta się zgadza). Sądząc po plakatach na ścianach jego mieszkania zyskał za swoją pracę niemałe uznanie. Wszytko zmienia się, gdy do jego drzwi puka pewien bardzo bogaty człowiek ... ale dalej to już przeczytajcie sami, bo lektura to niedługa, a oczy jest czym nacieszyć i historia ciekawa.
W Panu Felixie postrzegamy trochę nas samych. On też przekonuje się, że nie trzeba być najbogatszym z bogatych. O tym (i nie ważne jak bardzo brzmi to banalnie), że w ostatecznym rozrachunku pieniądze szczęścia nie dają, jeżeli żyjesz życiem pozbawionym pasji.

ps. książeczka była bardzo krnąbrnym modelem. Nie wiemy do końca czy to kwesta papieru czy może farby, ale plansze punktowo odbijają światło. W rzeczywistości daje to bardzo ładny efekt retro, stłumionych kolorów i niepełnych czerni. Kiedy więc będziecie ją trzymali w dłoniach zachwycicie się tymi planszami, ale kiedy zaczniecie je fotografować ... no sami się przekonacie :)

Ilustracje: Jean-François Martin
Wydawnictwo Format


Tekst Weronika Kołodziej, Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined