czwartek, listopada 29, 2012

dodano: czwartek, listopada 29, 2012

Szczerze się przyznam: bałagan to mój dobry kompan, który zawsze pojawia się niespodziewanie…  A to pomiesza mi notatki i szkice, a to rozleje herbatę, a to schowa gdzieś na rok kolczyki… O takich ludziach jak ja jest ta książeczka. O ludziach, którzy żyją z bałaganem przy boku. Ale co ciekawe nie traktują go śmiertelnie poważnie i nie walczą z nim zbyt zaciekle. Bo z bałaganem trzeba być ostrożnym, lepiej czasem pozwolić mu się wkraść i potem grzecznie go wyprosić, niż wiecznie go przeganiać. Dzięki takiej postawie można lepiej doceniać śniadanie w czystej kuchni i zabawę z kotem na czystej podłodze.

Bardzo nas cieszy fakt, że książeczka została wydana przez nowe na rynku wydawnictwo iKropka (kibicujemy mocno!). Autor, Michał Krygier opowiada jak to pewna rodzina radzi sobie z bałaganem. Natomiast ilustratorka, Alicja Wasilka świetnie pokazuje nam bałagan odręcznymi, trochę specjalnie bałaganiarskimi ilustracjami w przepięknych kolorach (połączenie pomarańczy i turkusu + srebrne akcenty!). Szczegółowość tych ilustracji, to na pewno ich duży atut – dzieciaki uwielbiają doszukiwać się drobnych smaczków w książeczkach. Pozwala im to przerabiać tę samą książeczkę wielokrotnie i nigdy się nie nudzić.

iKropka to nowe, debiutujące wydawnictwo stawiające na niebanalne i autorskie książeczki dla dzieci. Możecie poznać ich bliżej tutaj, o tu właśnie - https://www.facebook.com/wydawnictwoikropka

Polecamy – zaproście bałagan do siebie na święta!!
 
Autor: Michał Krygier, ilustracje: Alicja Wasilka
Wydawnictwo: iKropkaTekst: Weronika Kołodziej , Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

4 komentarze:

 1. bardzo, bardzo ten "Bałagan" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Bo z bałaganem trzeba być ostrożnym, lepiej czasem pozwolić mu się wkraść i potem grzecznie go wyprosić, niż wiecznie go przeganiać" - moje motto :) choć czasem tracę cierpliwość i zażarcie zaczynam z nim walczyć ;)
  a książeczka wygląda apetycznie, trzeba by się w nią wczytać z pewnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. książeczkę wygrałam (w Lupusowym konkursie! :), dostałam,przeczytałam, obejrzałam, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cieszymy się bardzo, że nagroda się podoba. czasami fajnie się wysilić co ;)?

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined