wtorek, kwietnia 10, 2012

dodano: wtorek, kwietnia 10, 2012

Pod koniec marca, więc całkiem niedawno, Ładne Halo wydało coś ładnego i nowego. Książka świeżutka, pachnąca, wydana z najwyższą starannością, a przede wszystkim z solidną pozytywną historią i pięknymi ilustracjami.

Dziś wszyscy ciągle czegoś szukają i za czymś biegną, ale tak naprawdę ważne jest nie to, czego szukamy, ale to co znajdujemy i to co spotyka nas po drodze. Wydaje mi się, że taka właśnie nauka płynie z tej historii, choć pewnie każdy może ją trochę inaczej zinterpretować.
Trójnogi bohater oprowadza nas po swoim świecie pełnym ciekawych postaci, miejsc i zapachów. Przemierzamy ulice, zaułki, śmietniki, park. Mijamy kioski, schody, ławki, sklepy i podwórka. Spotykamy znanych i nieznanych ludzi, zakochane pary, sklepikarzy, staruszków, dzieciaki. Wąchamy jabłkowe obierki, ołówki, szynki, wełniane marynarki, gazety i parasolki. Ale wciąż nie znajdujemy. Aby znaleźć coś ważnego należy się na chwilę zatrzymać i wsłuchać się, a właściwie wwąchać się w otaczający nas świat i wtedy wszystko staje się jasne! Polecamy Wam nie tylko przeczytać tę sympatyczną historię, ale także zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad celem własnych poszukiwań!  

Może jeszcze słowo o ilustracjach, które wyjątkowo nas ujęły. Marta Szudyga zrobiła z tą książeczką coś, co nie do końca wydawało mi się możliwe – połączyła stylistykę retro z nowoczesną świeżością. Od kilku lat śledzę jej poczynania przez digart.pl, a mimo wszystko bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie poziomem tej publikacji. Marcie przepowiadam wielką karierę i gratuluję pięknego debiutu na księgarskich półkach!

p.s. a propos szukania - jeżeli dobrze poszukacie, a my się nie mylimy, to na kartach książeczki można dostrzec Macieja i Asię z Ładnego Halo :)


Autor: Joanna Guszta, Ilustracje: Marta Szudyga
Wydawnictwo: Ładne Halo


O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał
O Psie, który szukał

Tekst: Weronika Kołodziej,  Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

2 komentarze:

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined