wtorek, grudnia 13, 2011

dodano: wtorek, grudnia 13, 2011

Jak piszą sami założyciele księgarni, w Tajnych Kompletach pierwsza selekcja tytułów została zrobiona za nas. To, co czeka na półkach to jedynie dobra literatura w przystępnej cenie. Faktycznie, kiedy zaczynamy grzebać wśród oferowanych pozycji utwierdzamy się w przekonaniu, że tytuły zostały specjalnie dla nas przebrane, poukładane na regałach i czekają tylko na decyzję o zakupie.
Nas najbardziej zainteresowała bogata oferta ilustrowanych książeczek dla dzieci. Znajdziemy tutaj tytuły z takich popularnych ostatnio wydawnictw jak Dwie Siostry czy Format, ale także niszową serię bajeczek ludowch wydanych przez sklep Pan Tu Nie Stał.
Komiksiarze też nie wyjdą z księgarni z pustymi rękami. Tajne Komplety mają całkiem sporą ofertę komiksową. Pisząc sporą, mamy na myśli nasze polskie realia (więc proszę sobie niczego ogromnego nie wyobrażać). Podobnie jak w przypadku książek, regał z komiksami też jest ograniczony wyłącznie do ciekawych tytułów. Dostępne są nowości oraz archiwalia z takich wydawnictw jak Kultura Gniewu, Timof/Mroja Press, a także, co ciekawe, komiksy z Centrali.
Trzecią "grupą" tytułów jakie nas interesowały to książki o designie i sztuce. Tutaj także wybór jest zawężony w pozytywnym tego znaczeniu.
Księgarnia poza ofertą polskich tytułów prowadzi sprzedaż pozycji zagranicznych. Nie ma ich specjalnie dużo ale kilka perełek znajdziecie na pewno.
Opisując Tajne Komplety używamy określenia "księgarnia", a należy zauważyć, że tak naprawdę jest to kawiarnio-księgarnia. Można przyjść, rozsiąść się w wygodnych fotelach, zamówić pyszną czekoladę lub inny smakołyk z menu i delektować się dostępnymi tytułami.
Podsumowując: bardzo przyjemne miejsce na spędzenie niedzielnego przedpołudnia.

Tajne Komplety
Przejście Garncarskie 2
Wrocław

Zapraszamy także na stronę Tajnych Kompletów poprzez którą również można kupować książki: http://tajnekomplety.osdw.pl/

1 komentarz:

  1. kurcze, aż mi wstyd ale ani razu tam jeszcze nie byłam... koniecznie muszę to nadrobić ;)

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined