niedziela, kwietnia 10, 2011

dodano: niedziela, kwietnia 10, 2011

"...jeśli wilki wyjdą ze ścian, to już koniec..." Według tej książeczki to prawda oczywista i powszechnie znana. Nie zna jej tylko główna bohaterka, Lucy i jak nam sie wydaje czytelnicy. Książka napisana przez Neila Gaimana i zilustrowana przez Dave McKeana (bardzo lubimy efekty pracy tego teamu) opowiada niesamowitą historię o przygodach Lucy i jej rodziny w zderzeniu z wrogiem, który krył się w ścianach ich rodzinnego domu. McKean w tej opowieści korzysta z wielu technik od rysunku, przez malarstwo po fotograficzne kolaże. Nam najbardziej przypadły do gustu dynamiczne rysunki wilków. Są wręcz genialne! Ale, że wilcze klimaty nam się spodobają, było oczywiste. Nie bez powodu mamy wilka w nazwie bloga. Z resztą świnka-pacynka również wymiata!


Autor:  Neil Gaiman / Dave McKean
Wydawnictwo: Mag

Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach
Wilki w ścianach

Zdjęcia: Grzegorz Teszbir

6 komentarzy:

 1. 'violent cases', debiutancka nowela graficzna gaimana i mckeana z 1989 stala sie inspiracja do tego, ze sam zaczalem rysowac w tym kierunku (direct colouring). mckean jest od poczatku lat 90-tych moim ulubionym rysownikiem. jestem z nim mimo jego wzlotow ('violent cases', 'mr punch' czy 'cases') i upadkow ('black orchid' i mimo wszystko 'arkham asylum'). a neil to opowiadacz jakich bardzo, bardzo malo...
  -rob-

  OdpowiedzUsuń
 2. aż mam ciarki jak patrze na te wilki!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. a "Wesola gromadka" Bohdana Butenko?? gorąco polecam! to jest coś co może rzeczywiście budzić zazdrość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. http://ksiazki24.blox.pl/2009/03/Wesola-gromadka-Bohdan-Butenko.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za przypomnienie. Mamy parę książek ilustrowanych przez pana Butenko z wczesnych lat osiemdziesiątych. Chętnie się nimi pochwalimy ... jak tylko je znajdziemy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieło sztuki w biblioteczce mojego syna!

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined