niedziela, lutego 20, 2011

dodano: niedziela, lutego 20, 2011

Dwie historie, zanurzone w odrealnieniu, obrazują ucieczkę od tragedii i niesprawiedliwości życia, jakie dotknęły bohaterów komiksu.
Album otwiera kolorowa historyjka o chłopcu imieniem Akira, pełnym wizji, pasji i chęci by zostać wielkim artystą. Z planszy na planszę obserwujemy dramat, jaki dotyka jego rodzinę, jego kraj i jak bardzo wpływa to na ukierunkowanie jego pasji w stronę przemysłu filmowego. W tym momencie historia Akiry zostaje przerwana by ustąpić drugiej, głównej opowieści tego albumu.
Przedstawia ona wakacje małej dziewczynki i jej rodziców na Hawajach. Momentami mistyczna opowieść obrazuje próbę uporania się ze śmiercią, która dotknęła ich rodzinę. Każdy z członków rodziny radzi sobie w inny sposób ze stratą. Konfrontacja dziecięcej niewinności z dorosłym, niezmiennym, czasami postrzeganiem życia.
Przyjaźń, hawajskie maski, duchy i trochę banalne, ale jednak szczere uświadomienie sobie, że świat się nie kończy póki życie trwa.
Podobnym, optymistycznym akcentem Morse kończy pierwszą historię, wiecznej pasji Akiry Kurosawy.

Morse, stworzył bardzo przyjemny komiks, którego podstawą, wbrew temu co jest napisane wyżej, nie jest ludzki dramat. To życie, niewiadoma przyszłość, przyjaźń, pasja i marzenia tak naprawdę kształtują jego historie.

Scott Morse - ilustrator, pisarz, twórca postaci na potrzeby filmów animowanych zadebiutował w Polsce w albumie Hellboy - Opowieści niesamowite

 Spory podgląd komiksu oferuje Google Books - tutaj

Autor: Scott Morse
Wydawnictwo: Top Shelf Productions
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined