niedziela, stycznia 16, 2011

dodano: niedziela, stycznia 16, 2011

To trzy książeczki z ludowej serii wydanej przez Pan Tu Nie Stał. Ilustacje Katarzyny Boguckiej są proste, troche wycinankowe, dzięki czemu idealnie pasują do ludowych przypowieści. Gama kolorystyczna uszczuplona do kilku mocnych kolorów oraz idealnie zgrana z klimatem rysunków typografia sprawiają, że książeczki przyswaja się bardzo przyjemnie.

Cała seria wyszperana w stacjonarnym sklepiku Pan Tu Nie Stał w Łodzi. Polecamy, bo skarbów różnych tam co nie miara, a z kierownictwem sklepu można sensownie porozmawiać o fajnych książkach i nie tylko.

Warto też odwiedzić stronę Pan Tu Nie Stał 

Autor:  Katarzyna Bogucka
Wydawnictwo: Pan Tu Nie Stał 

Nie śmiej się
Nie śmiej się
Nie śmiej się
Siała baba mak
Siała baba mak
Siała baba mak
Dziadek z babką
Dziadek z babką
Dziadek z babką

3 komentarze:

 1. ostatnio w pan tu nie stał widziałam "siała baba mak" wydane ponownie na trochę twardszym i "szarszym" papierze. też jest super. ja mam taką wersję sprzed jakichś dwóch lat i chyba to jest ta sama co na waszych zdjęciach :) wszystkie są wspaniałe. ciekawe, że nowa książka boguckiej "maryna, gotuj pierogi" też jest na podstawie starego ludowego tekstu, a pomysł na książke nie jest już wcale ludowy jak tutaj, tylko ma taki klimat wielkomiejskiej elegancji w stylu retro. mistrz!

  OdpowiedzUsuń
 2. tak to są te wydania sprzed dwóch lat. o reedycji nic nie wiedzieliśmy :)
  tak samo nie wiedziliśmy nic o wspomnianej książeczce boguckiej. troszeczkę nas to irytuje, że tyle ciekawych książek gdzieś tam jest wydawanych pod naszym nosem a nic o nich nie wiemy. o ile można sledzić poczynania ulubionych wydawców badź ilustratorów to i tak zawsze znadzie się coś co się pominie. dlatego wielkie dzięki za info o "marynie" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem, czy ta siała baba mak nie była robiona specjalnie pod łódź design festiwal bo tam ją właśnie widziałam :) a propos książek o których się nic nie wiedziało, to dokładnie tą zgroze przeżyłam jak zaczęłam was przeglądać ;) pozdr

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined