sobota, stycznia 22, 2011

dodano: sobota, stycznia 22, 2011

Jakby to powiedział sam Stan "The Man" Lee - " ... for all You true belivers, I give You Marvel Chronicle!". Album ten to prawdziwy "musisz mieć" dla każdego fana Marvel Comics. Prezentuje dziedzictwo jednego z największych, czołowych, amerykańskich wydawnictw komiksowych, począwszy od 1939 roku, a na 2008 urywając. Studium kreacji i rozwoju Domu Pomysłów, z którego wyszyły jedne z najbardziej popularnych postaci komiksowych wszechczasów. Kto nigdy nie słyszał o Zdumiewającym Spidermanie, Niewiarygodnym Hulku, Niezwyciężonym Ironmanie, Fantastycznej Czwórce czy też Niesamowitych X-Men? To już ikony komiksowej popkultury, na których wychowywały się i wychowywać będą kolejne generacje fanów.
Album ten, a właściwie ponad 350 stronicowa encyklopedia, opisuje chronologicznie wydarzenia, istotne zarówno dla samego wydawnictwa jaki i dla bohaterów komiksów, które wydawali. Całość wzbogacona ciekawostkami i komentarzami twórców i wydawców.
Sam album został pięknie przygotowany. Twarda monochromatyczna okładka z wycięciami tworzącymi literę M otwiera tą potężną encyklopedię. Całość zamknięta jest w grubym kartonowym pudełku/etui, które w kieszeni jako bonus chowa dwie grafiki, będące reprodukcjami okładki (kolorowa i czarno-biała).
Wypatrzony przez naszego przyjaciela w jednym z warszawskich empików. Wyjaśnia to przyczynę uszkodzeń i lekkiego rozdarcia etui.

Autor: Tom DeFalco, Peter Sanderson, Tom Brevoort, Matthew Manning
Wydawnictwo: Dorling Kindersley Limited


4 komentarze:

 1. Coś w okolicach 100/150 zł o ile się nie mylę.

  OdpowiedzUsuń
 2. a gdzie moglbym to kupic?

  OdpowiedzUsuń
 3. My ten album mamy z jednego z warszawskich empików i z racji delikatnie uszkodzonej okładki był przeceniony.

  Mozna go także zamówić tutaj:
  http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=441984
  Zamawialismy w tym sklepie sporo komiksów więc spokojnie możemy go polecić.

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze ostatnio

 
undefined